Kategorie Grupa 2

Bohater tygodnia w grupie 2.

W minionym tygodniu bohaterem był Kuba, którego babcia przybliżyła przedszkolakom  pracę pielęgniarki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki o zarazkach. Dowiedziały się, które rzeczy i czynności  pomogą  uchronić je przed nimi. Każde dziecko otrzymało maskę, strzykawkę rękawiczki, miało możliwość zmierzenia się. Dziękujemy :)

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie 2.

W grupie II od października realizowany jest projekt edukacyjny „Bohater tygodnia”. Głównym jego celem jest tworzenie postaw prospołecznych, nawiązanie pozytywnych relacji między dziećmi, uświadomienie dziecku, że jest ważne, wyjątkowe, niepowtarzalne. Projekt umożliwia również rodzinie bohatera włączenie się w życie przedszkola.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”…

…czyli

Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni

Cel główny Projektu : promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym   wobec osób z niepełnosprawnością.

Czytaj dalej

Program Stanford Harmony.

Sanford Harmony jest to  program wspierający rozwój społeczno-emocjonalny dzieci w wieku od 3 do 12 lat.Pomysłodawcą programu jest amerykański przedsiębiorca i filantrop T. Denny Sanford, którego misją była pomoc w tworzeniu lepszego jutra dla dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej

Czego się uczymy w tym miesiącu?

Tego uczymy się w październiku

 grupa 2

Czytaj dalej

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne, grupa 2

 

październik 2019  grupa II A

Czytaj dalej