Kategorie Grupa 3

eTwinning w naszym przedszkolu

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.  Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Szkoły i przedszkola, które biorą udział w programie nazywane są bliźniaczymi – stąd też nazwa programu.

Portal eTwinning (www.etwinning.net) jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 170 000 członków i ponad 5324 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół, przedszkoli z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk.

Poprzez wykorzystanie Internetu przedszkola europejskie wymieniają się informacjami o  tradycjach, obchodach krajowych świąt, przyrodzie, najbliższym środowisku, doświadczeniach i technikach plastycznych..

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

logo_etwinning

Projekty realizowane w naszym przedszkolu w roku 2018/2019 w ramach eTwinning:

1. Projekt „Mały Patriota” – grupa VI.

2. Projekt „Cztery żywioły- aktywne przedszkolaki”  – grupa IIIA, VII.

Czytaj dalej

Zamierzenia wychowawczo- dydaktyczne na miesiąc Luty gr. III A

Czytaj dalej

TEGO SIĘ UCZYMY W LUTYM GR. III A

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie III A

received_400495264055806

W piątek  11.09.2019 odwiedził nas rodzic kolejnego Bohatera tygodnia. Mama Ignacego opowiadała o swojej pracy i pracy taty Ignasia. Dzieci dowiedziały się, że można w pomysłowy sposób uszyć ciepły zimowy komin na szyję z niepotrzebnej ale ładniej bluzki. Mama Ignasia opowiedziała na czym polega praca taty w telewizji przy tworzeniu znanego dzieciom programu z rybką Mini Mini. Dzieci otrzymały w prezencie gazetki, naklejki i kolorowanki. Przy wesołych piosenkach rybki Mini Mini przedszkolaki chętnie kolorowały wybrane rysunki a następnie bawiły się z mamą naszego Bohatera w kąciku kuchennym.

Czytaj dalej

Przedszkolaki pomagają spełniać marzenia

20190110_152422

Grupy III, IV, V oraz VII postanowiły spełnić urodzinowe życzenie 6letniej Mariki z Drzycimia (woj.kujawsko-pomorskie), która choruje na białaczkę. Dziewczynka pragnie dostać na urodziny jak najwięcej kartek urodzinowych. Przedszkolaki z ogromnym zapałem spełniły to marzenie.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia – kolejne spotkanie w grupie III A

DSC_8224

Przed świętami odwiedziła nas mam kolejnej Bohaterki. Podczas spotkania bliżej poznaliśmy zainteresowania naszej koleżanki oraz jej rodzinę. Mama bohaterki przygotowała dla nas także ciekawe zagadki oraz  zorganizowała nam zabawy ruchowe, które umiliły nam oczekiwanie na podwieczorek.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Czytaj dalej