Kategorie Grupa 3

PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE I WARSZTATY W GRUPIE III A

received_370835477006304

W sobotę 8 grudnia dzieci z grupy III A zamieniły się w małych aktorów. Przygotowaliśmy przedstawienie świąteczne
pt. „Bałwanki rymowanki ”. Wcieliliśmy się w różne postacie, takie jak wiewiórki, śnieżynki, bałwanki, ptaszki i zajączki. Nie zabrakło również wierszy, piosenek oraz tańców. Wszystkich urzekła magia świąt i wyjątkowy nastrój, w jaki wprowadziły nas przedszkolaki. Zaproszeni goście nie kryli wzruszenia. Kolejny raz okazało się, że takie spotkania i przeżycia zbliżają ludzi a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Czytaj dalej

„Bohaterzy” z grupy III A

received_750924181930423

W minionych tygodniach gościliśmy kolejnych Bohaterów tygodnia – Czarka oraz Damiana. Dzięki spotkaniom zorganizowanym przez rodziców mogliśmy bliżej poznać zainteresowania naszych Bohaterów,  a także ich rodziny.

Mama jednego z chłopców opowiedziała nam także o powodziach – jak wyglądają? jak możemy bronić się przed powodzią? Podczas zajęć  pomocne okazały się  bajki – „Pan Toti” oraz „Kubuś Puchatek”, które wprowadziły nas w  ten niezwykle trudny temat.

Drugi chłopiec przeniósł nas w świat podróży i sportów, które są hobby naszego Bohatera. Podczas spotkania nie zabrakło także zabaw i czytania ulubionych książek dzieci.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Czytaj dalej

Zamierzenia wychowawczo- dydaktyczne na miesiąc grudzień – grupa III A

Czytaj dalej

TEGO SIĘ UCZYMY W GRUDNIU W GRUPIE III A

Czytaj dalej

Realizacja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” grupa III A

received_584406935334074

W ubiegłym tygodniu w gr 3 w ramach tematu „Moje zdrowie i bezpieczeństwo”zrealizowano  założenia programu edukacyjnego ” Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”.

Podczas zajęć dzieci poznały bohatera programu – Śmiałka. Postać pomogła przybliżyć dzieciom wiedzę na temat chorób wieku dziecięcego oraz sposobów zapobiegania im. Śmiałek stał się również bohaterem wspólnej pracy konkursowej, która powstała w naszej grupie. Dzieci oswajały się z wizytą u lekarza poprzez zabawę w „szpital dla pluszaków”. Wydarzeniem podsumowującym zdobytą podczas zajęć wiedzę była wizyta pani pielęgniarki.

W ramach programu także rodzicom została przekazana wiedza w zakresie dolegliwości  związanych z chorobami wieku dziecięcego.

Czytaj dalej

Dzień pluszowego misia w grupie III A

DSC_7797

W dniu 26.11.2018r.  przedszkolaki z grupy III A uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.  W tym roku nasze zabawy zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii powstania misia, bawiliśmy się przy misiowych przebojach, . Dla dzieci w tym dniu czekały także ćwiczenia gimnastyczne z misiami oraz zabawy matematyczne.

Dodatkową  niespodzianką była fotobudka misiowa, w której dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Czytaj dalej