Kategorie Grupa 5

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne Luty gr V

Czytaj dalej

Eksperymenty z wodą w grupie V

20190123_100827
Dnia 23 stycznia  w grupie V odbyły się warsztaty badawcze z Panią z firmy Funiversity.
Dzieci miały możliwość przeprowadzenia różnych eksperymentów z wodą –  dowiedziały się co to jest wchłanianie, rozpuszczalność, a na koniec stworzyły ” sztuczny śnieg”.
Przez cały czas świetnie się bawiły , a jednocześnie poznawały tajniki z zakresu chemii.

Czytaj dalej

Przedszkolaki pomagają spełniać marzenia

20190110_152422

Grupy III, IV, V oraz VII postanowiły spełnić urodzinowe życzenie 6letniej Mariki z Drzycimia (woj.kujawsko-pomorskie), która choruje na białaczkę. Dziewczynka pragnie dostać na urodziny jak najwięcej kartek urodzinowych. Przedszkolaki z ogromnym zapałem spełniły to marzenie.

Czytaj dalej

Wizyta w kościele

DSC_0136

W dniu 09.01.2019r. dzieci i panie z gr. IV i V wybrały się razem z księdzem Sebastianem do Kościoła NMP Nieustającej Pomocy.
Ksiądz Sebastian pokazał nam szopkę bożonarodzeniową. Dowiedzieliśmy się jakie są najważniejsze elementy w kościele oraz do czego służą: Tabernakulum, ołtarz, krzyż, droga krzyżowa, konfesjonał, organy. Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy modlitwę do Anioła Stróża.

Czytaj dalej

Spotkanie z położną w grupie 5

20181220_092941
20 grudnia odwiedziła nas mama Marysi G. , która przedstawiła zawód „położnej”. Opowiadała na czym polega ta praca, zaprezentowała zdjęcia, urządzenia medyczne oraz dokonała pomiaru wzrostu dzieci. Taka prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.
Za przygotowanie i udział w tym spotkaniu serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej

Finał akcji charytatywnej na rzecz dzieci ze szpitala onkologicznego

20181211_111313

17 grudnia2018r grupa 5 przekazała zgromadzone dary książkowe. Był to finał akcji charytatywnej na rzecz dzieci ze szpitala onkologicznego. Akcję pomogli zorganizować rodzice z gr.5 dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w to wspólne przedsięwzięcie.

Szczególnie dziękujemy Pani Ani Michalowskiej za inicjatywę oraz przekazanie upominków i kart świątecznych przygotowanych przez dzieci z naszej grupy.

Czytaj dalej