Kategorie Grupa 5

Dzieci z grupy V pomagają chorym dzieciom z oddziałów onkologicznych

20181122_152732

1

Grupa 5 bierze czynny udział w pomocy charytatywnej dla chorych dzieci z oddziałów onkologicznych poprzez pomoc i współpracę z  Fundacją „Bajkowa Fabryka Nadziei” .

Cel akcji:

– Przybliżenie dzieciom tematu pomocy innym chorym dzieciom. Akcja zorganizowana z myślą o pomocy ciężko chorym dzieciom z oddziałów onkologicznych.

Opis akcji:

– Każde dziecko z grupy V przy pomocy nauczycielek przygotuje kartkę świąteczną, do której wraz z rodzicem dokupi upominek w postaci książki. Upominki zostaną spakowane  i w imieniu dzieci przekazane do  Fundacji „Bajkowa Fabryka Nadziei”, która prześle nam zdjęcia z rozdania prezentów, które odbędzie się  dnia 17 grudnia.

Czytaj dalej

Wycieczka grupy 5

W ramach prezentu na Mikołaja nasza grupa 5 odwiedzi wystawę figur stalowych w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie: http://www.galleryofsteelfigures.com/galeria-pkin

 

Wycieczka zaplanowana jest na 12.12.2018 r. Wyjazd autokaru o godzinie 9.45 spod przedszkola.

Czytaj dalej

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne Październik 2018 grupa V

Czytaj dalej

Rodzice czytają bajki w grupie V

20181026_090048

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

W naszym przedszkolu kolejny rok trwa program rozwijania zainteresowań czytelniczych „Czytanie na dywanie”. W ramach tego programu chętni Rodzice przychodzą do naszego przedszkola i czytają dzieciom bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej w grupie.

Czytaj dalej

Spotkanie z teatrzykiem kamishibai

DSC_7496

W miniony czwartek gościliśmy teatrzyk kamishibai z Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie. W ramach  tego niezwykłego spotkania przedszkolaki z grupy VI i V miały możliwość wysłuchać bajkę pt. „Fibula”.

Opowieść ta przeniosła nas do starej osady w której mieszkały dwie siostry – Werka i Felka. Historia dziewczynek okazała się niezwykle ciekawa, pozwoliła przedszkolakom poznać bliżej zawód hutnika i dowiedzieć się jak kiedyś wykonywano garnki, metalowe przedmioty i jak wyglądał handel wymienny.

Po wysłuchaniu bajki każdy miał możliwość dotknąć artefakty z dawnych lat oraz ułożyć puzzle dotyczące poznanej historii.

Czytaj dalej