Kategorie Grupa 7

eTwinning w naszym przedszkolu

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.  Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Szkoły i przedszkola, które biorą udział w programie nazywane są bliźniaczymi – stąd też nazwa programu.

Portal eTwinning (www.etwinning.net) jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 170 000 członków i ponad 5324 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół, przedszkoli z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk.

Poprzez wykorzystanie Internetu przedszkola europejskie wymieniają się informacjami o  tradycjach, obchodach krajowych świąt, przyrodzie, najbliższym środowisku, doświadczeniach i technikach plastycznych..

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

logo_etwinning

Projekty realizowane w naszym przedszkolu w roku 2018/2019 w ramach eTwinning:

1. Projekt „Mały Patriota” – grupa VI.

2. Projekt „Cztery żywioły- aktywne przedszkolaki”  – grupa IIIA, VII.

Czytaj dalej

Ferie w przedszkolu

received_243787779714842

W czasie gdy uczniowie szkół spędzają ferie poza miastem w naszym miejskim przedszkolu jest gwarno i wesoło. Dzięki aranżacji kącika tematycznego na styl góralski, przedszkolaki wyruszyły w podróż do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Wzięły udział w zajęciach związanych z tematyką Podhala. Prezentacja multimedialna i dyskusja na dywanie przybliżyły maluchom krainę Janosika. Dowiedziały się gdzie leży Zakopane i Tatry, poznały ludowe stroje oraz estetykę tego regionu.  Wspierając zainteresowania jednego z wychowanków zorganizowaliśmy pokaz pieśni i tańca góralskiego. Gwiazdą tego poranka był Maciej z grupy 7. Mamy nadzieję,że to początek kariery małego tancerza. Być może wkrótce będziemy mogli oglądać go w zespole Mazowsze.

Czytaj dalej

Czas goni nas

received_366723350541142

Grupa VII Nowy rok rozpoczęła bardzo pracowicie. Oprócz tradycyjnych metod korzystamy z tablicy multimedialnej. Dzięki nowym technologiom zdobywamy szerszą wiedzę i oswajamy się z komputerem. Zagadnienia czasu, pomiaru czasu oraz zabawy matematyczne zyskały nowy wymiar. Dzieci chętniej uczestniczą w zajęciach ale nie zrezygnowały z doświadczania świata własnymi zmysłami. Nadal uczestniczą w zabawach i grach zespołowych  na dywanie, na którym to wspólnie urządziliśmy zegar i stworzyliśmy kalendarz urodzinowy.

Czytaj dalej

Przedszkolaki pomagają spełniać marzenia

20190110_152422

Grupy III, IV, V oraz VII postanowiły spełnić urodzinowe życzenie 6letniej Mariki z Drzycimia (woj.kujawsko-pomorskie), która choruje na białaczkę. Dziewczynka pragnie dostać na urodziny jak najwięcej kartek urodzinowych. Przedszkolaki z ogromnym zapałem spełniły to marzenie.

Czytaj dalej

Świąteczny czas w oku aparatu

received_1867350076726480

Grudzień w naszej sali przepełniony był radosnym oczekiwaniem na Boże Narodzenie. Kolorowe dekoracje, zapach pierniczków i zabawy z prawdziwym kucharzem tatą Bohatera Tygodnia wprowadziły nas w ten wyjątkowy czas. Po wspólnych działaniach i zabawach pozostały fotograficzne wspomnienia.

Czytaj dalej

Wycieczka do Fabryki Elfów – grupa VII

received_129804754595861

W piątek czternastego dnia grudnia grupa 7 pojechała na wycieczkę do magicznej fabryki na PGE Narodowy w Warszawie. W gmachu stadionu elfy Świętego Mikołaja ukryły pracownie eliksirów świątecznych.  Cała grupa mogła dzięki uprzejmości pomocników Mikołaja pobawić się oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek. Udało się również po wykonaniu zadań, zdobyć konieczne składniki do eliksiru i obudzić śpiącego w swojej chatce Mikołaja, który podziękował dzieciom podarunkiem i dyplomem.

Czytaj dalej