Kategorie Grupa 7

Pracowity maj w grupie VII

received_290422181909620

W maju czas płynął nam bardzo szybko, jak pszczoły  w ulu realizowaliśmy swoje plany. Zakończyliśmy cykl spotkań na warsztatach lego w tym roku szkolnym. Byliśmy na dwóch wycieczkach  w Kawęczynie pod Gościnną Wiechą i w teatrze Kapitol na spektaklu „Piotruś Pan” w Warszawie. W nasze skromne progi zawitali goście zaproszeni przez Bohaterów Tygodnia. Rodzice Mai, Oskara, Agaty i Jasia nie pozwoli nam się nudzić. Rozwijaliśmy swoje talenty artystyczne, mieliśmy lekcje języka angielskiego, odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną oraz poznaliśmy zasady funkcjonowania naszego miasta.

Czytaj dalej

Święto Rodzinne w grupie 7.

received_447533012646864

W ostatnim dniu maja 31.05.2019r dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie pt:„ Kolory dla mamy i taty”. Przedszkolaki zaprezentowały program muzyczny i literacki pełen barw oraz tańca. Mieszanka melodii i rytmów podkreśliła różnorodność, a także energię, jaką charakteryzuje się nasza grupa 7, bo choć każdy jest inny to wiele nas łączy. Potrafimy się wspaniale bawić, wspólnie uczyć i tworzyć.  Nasze świętowanie było wyjątkowe ponieważ łączyło Dzień Mamy, Taty i Dzień Dziecka we wspaniałą rodzinną całość.

Czytaj dalej

Wyprawa do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi.

20190523_103551

Dnia 23.05. 2016r grupa 7 odwiedziła jednostkę Straży Pożarnej. Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy zwiedzić wszystkie zakamarki remizy. Wozy strażackie, sprzęt specjalistyczny, akcesoria strażaków oraz pokaz umiejętności funkcjonariuszy zachwyciły przedszkolaki. Dowiedziały się, jak gaszono pożary dawniej i dziś. Wiemy, jak trudna jest to praca i dlaczego tak bardzo potrzebna. Przypomnieliśmy sobie również podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania przy ogniu. Specjalnie dla nas Strażacy wywołali deszcz prosto z węża strażackiego oraz pokazali nam wnętrze samochodu gaśniczego.

Czytaj dalej

Ogródek na naszym podwórku

received_286366088959927

Grupa 7 na naszym placu zabaw pielęgnuje swój ogródek od początku wiosny. Jeszcze jesienią zbudowaliśmy z pomocą rodziców podwyższone grządki, w których zimowały cebule kwiatowe. Gdy tylko zaczęło się przedwiośnie obserwowaliśmy przebudzenie tulipanów, krokusów i hiacyntów. Kolejnym etapem eksperymentu ogrodniczego było posianie przynoszonych przez dzieci nasion. Chętne przedszkolaki  mogły samodzielnie zasiać oraz dbać o własne rabaty kwiatowe i warzywne. Zaglądamy tam codziennie a także czekamy na obfite plony! Praca w ogrodzie doskonale wpisuje się w realizowany w naszej grupie projekt „Cztery żywioły”- ziemia,  na platformie e-twining.

Czytaj dalej

Wycieczka

IMG_20190517_133506_resized_20190520_022804053

W piątek 18.05.2019 grupy: IH, IIH, IIIH, VII A oraz I A pojechały na wycieczkę do Kawęczyna. Jest to wspaniałe miejsce na spędzenie czasu, zapoznanie dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi dawno temu. Dzieci miały możliwość zwiedzić zagrodę wiejską, kuźnię, piekarnię, młyn, szkołę i wiele innych miejsc. Była przejażdżka wozem z traktorem, pieczone kiełbaski a na zakończenie wspaniałej wycieczki bawiliśmy się w sali dyskotekowej przy ulubionych piosenkach naszych podopiecznych.

Czytaj dalej

Medycyna w grupie 7.

20190410_095041

Dnia 10.04.2019 w grupie 7 odbyły się zajęcia dydaktyczne prowadzone przez  położną. Dzieci dowiedziały się podstawowych zasad higieny i profilaktyki zdrowia. Zapoznały się z pracą pielęgniarki i lekarzy. Miały możliwość przeprowadzić operację na pluszowym misiu. Oglądać i nazywać narządy wewnętrzne. Specjalną atrakcją była możliwość przebierania się i używania narzędzi oraz akcesoriów medycznych. Po atrakcyjnej i pouczającej zabawie w lekarzy przedszkolaki bawiły się we własne narodziny. Radości i harcom nie było końca. Bohater tygodnia był tego dnia wyjątkowo dumny i szczęśliwy. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie do zajęć i wielkie serce dla dzieci.

Czytaj dalej