Kategorie Grupa 7

Warsztaty wielkanocne i zajęcia otwarte dla rodziców z grupy VII

DSC09042

W piątek 12.04. w grupie VII odbyło się spotkanie rodziców i dzieci wraz z nauczycielami z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Wprowadzeniem do tematu warsztatu pt:  „Palma Wielkanocna” były zajęcia otwarte prowadzone przez nauczycielkę Paulinę Andrzejewską. Celem zajęć oprócz walorów edukacyjnych czyli poznania symboli wielkanocnych było zaprezentowanie rodzicom naszej pracy na co dzień oraz edukacji przy wykorzystaniu metod multimedialnych a także  zaobserwowania swoich pociech podczas zabaw w grupie rówieśniczej.  Dzieci  doskonale zaprezentowały się w trakcie aktywności  z elementami pedagogiki zabawy( Klanza), przedstawiły swoje umiejętności przy okazji inscenizacji piosenek: „Pisanki” oraz „Święta, święta”. Po wstępie Pani Izabela Dzikowska zaprosiła wszystkich do wspólnego tworzenia Palm Wielkanocnych. Każda rodzina opuściła nasze przedszkole z barwną palmą. Wszystkim obecnym a także tym ,którzy nie mogli z nami być, składamy życzenia i podziękowania za przygotowany poczęstunek.

Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek
Niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek…
Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych,
Bogatego zająca i kurczaczków puszystych.
Świątecznego nastroju, biesiady obfitej,
Lukrowego baranka, a w dyngusa – głowy wodą zmytej!

Czytaj dalej

Pani Wiosna konkurs plastyczny w gr. 7

20190410_124424

Przedszkolaki z naszej grupy w pierwszych dniach wiosny wzięły udział w między przedszkolnym konkursie plastycznym: „Pani Wiosna” – konkurs plastyczny- Gminne Przedszkole w Nowej Wsi

Celem konkursu było zainspirowanie do wyrażania środkami plastycznymi piękna wiosny oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości. Uczestnicy otrzymali dyplomy udziału w konkursie a szczególne wyróżnienie za walory estetyczne i samodzielność w wykonaniu pracy otrzymały dwie dziewczynki z naszej grupy. Gratulujemy artystkom Lilii i Małgosi!

Czytaj dalej

Bohaterowie Tygodnia w marcu – grupa VII

20190227_094627

W marcu udało się zaprosić wielu gości w ramach projektu „Bohater Tygodnia”.

Naszymi gośćmi byli kolejno:

  • Wędkarz
  • Farmaceutka
  • Mama Spidermana
  • Podróżnik
  • Nauczycielka
  • Strażak
  • Mama, dzięki której mogliśmy zwiedzać przedszkolną bibliotekę.

Czytaj dalej

Warsztaty z Pierwszej Pomocy

20190327_103009

Dnia 27.03.2019 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty  Pruszkowskiej Straży Pożarnej. Dzięki  wizycie funkcjonariuszy PSP Pruszków, poznaliśmy specyfikę pracy strażaka i  sprzęt strażacki oraz aktywnie uczestniczyliśmy w czynnościach związanych z udzielaniem Pierwszej Pomocy. Najmłodsi oraz personel mogli poznać i utrwalić zasady udzielania pomocy oraz ochrony życia. Uczyliśmy się reanimacji dorosłych również dzieci, pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa i wzywania pomocy.

Czytaj dalej

Dzień wody 22 marca w grupie 7

20190322_141600a
Dzień wody rozpoczęliśmy pokazem mody w kolorach i garderobie, która kojarzy się znam z tematem wody. Urządziliśmy kącik tematyczny w którym zgromadziliśmy skarby mórz i oceanów. Po wprowadzającym opowiadaniu  pt: „Dla kogo piosenka ” Wiery Badalskiej i rozmowie na jego temat, dzieci bawiły się cały dzień wokół tematu. Tworzyły obrazy na wodnych kartkach z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania muzyki. Odpoczywały przy dźwiękach wody, deszczu burzy lasu deszczowego. Odtańczyły wspólnie indiański taniec przywołujący deszcz ” Haya ho”. Zaprosiliśmy Pana Suma do wspólnej tanecznej zabawy (wg  A.Loska). O znaczeniu wody przedszkolaki dowiedziały się ze słuchowiska „Pierwsza kropla wody” z projektu Mądre Bajki. Zapoznały się ze zjawiskami przyrodniczymi do których niezbędna jest woda. Mogły również wziąć udział eksperymentach z wodą. Stworzyliśmy tęczę w słoiku wykorzystując zagęszczanie wody oraz poznaliśmy wędrującą naturę wody, która potrafi wyjść z kubeczka. A co się wydarzy z cebulą w wodzie? tego jeszcze się dowiemy.
  • Realizacja projektu „Cztery żywioły”Aktywne Przedszkolaki  w ramach europejskiej współpracy nauczycieli -e-Twinning.

Czytaj dalej

Bohater Tygodnia w grupie VII

20190124_100628

Realizacja projektu Bohater Tygodnia trwa nieprzerwanie w nowym roku. Udało się, ku uciesze przedszkolaków, zaprosić do naszej grupy kolejnych rodziców. Dzięki temu przedszkolne zajęcia zostały urozmaicone o dodatkowe tematy i zabawy. Gościliśmy zatem Pana Policjanta, który opowiedział nam o bezpieczeństwie i trudnej pracy stróżów prawa. Mogliśmy przymierzać stroje i akcesoria związane z tym zawodem. Wykonać pracę plastyczną : tabliczki z numerami alarmowymi służb dbających o zdrowie i bezpieczeństwo. Uczestniczyliśmy w dwóch wyjątkowych zajęciach  pełnych muzyki i tańca, dzięki odwiedzinom zawodowych tancerzy. Podziwialiśmy również pokaz „Nunczako” przygotowany przez starszego brata jednego z naszych bohaterów. Rodzice jednej z naszych bohaterek zorganizowali pokaz gigantycznych baniek mydlanych i zabawę na świeżym powietrzu podczas, której każdy mógł tworzyć własne bańki.

Wszyscy bohaterowie czuli się dzięki temu wyróżnieni a my mogliśmy bliżej poznać rodziny naszych podopiecznych.

Czytaj dalej