Kategorie Grupa 7

Jasełka w grupie 7

20181208_120636

„Ptaki niby dzwoneczki, cieszą się kolędą
Chrystus nam się narodził i nowe dni będą.”

 

W sobotę 8.12.2018r przedszkolaki z grupy 7 przedstawiały dla swoich najbliższych Jasełka.  Inscenizacja była zgodna z tradycją i zwyczajami Bożego Narodzenia. Każde dziecko jako mały aktor mogło poczuć się wyjątkowo oraz  mieć poczucie współtworzenia wspaniałego widowiska. Zwieńczeniem przygotowań do występu była nie tylko prezentacja na scenie ale  również spotkanie  w sali przedszkolnej na wspólnym kolędowaniu i poczęstunku. Wspaniali goście zagrali i zaśpiewali tego dnia razem z nami.

Wszystko to udało się dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziny Tomka. Możliwość obcowania z żywą muzyką była dla nas wszystkich niezwykłym świątecznym prezentem.

Za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Czytaj dalej

Grupa 7 dba o zdrowie

received_2097612223792623

W ramach realizacji tematu związanego z Dniem Praw Dziecka „ Mam swoje prawa. Moje zdrowie to podstawa” przedszkolaki z grupy 7 w dniu 28.11.2018 r odwiedziły  Gabinet  Stomatologiczny „ Twój Uśmiech” w Pruszkowie przy ulicy Ceramicznej.

Głównym celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieci dowiedziały się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe oraz  jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą.

Wszyscy mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Gabinet był wyjątkowy ponieważ w każdym jego zakamarku mali pacjenci i mogli  spotkać  krasnala. Dowiedzieli się przede wszystkim jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe.  Sprawdzili  również  ile cukru można znaleźć w popularnych napojach dla dzieci. Pani doktor z niezwykłą serdecznością  przyjęła odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania wręczyła dzieciom kolorowe naklejki zachęcające do dbania o piękny uśmiech  także  zaproszenia na kolejne badania i kolorowanki. Otrzymaliśmy także ząbki do zabawy i wyjątkową książkę dla naszej grupy o przygodach Krasnala.

Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków, gdyż jeszcze długo opowiadały o niej w przedszkolu i z pewnością w domu.

Czytaj dalej

Tego się uczymy w Grudniu w grupie VII

Czytaj dalej

Zamierzenia wychowawczo- dydaktyczne Grudzień 2018 grupa VII

Czytaj dalej

Dzień pluszowego misia w grupie VII

received_313024899551691

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia nasz plan miesięczny wzbogaciliśmy o dodatkowe zajęcia. Dzieci uczestniczyły w zabawach  dydaktycznych, których inspiracją był  wiersz pt:

„Lekarstwo misia”H. Bechlerowej

„Koło pieca siedzi miś.
– Taki chory jestem dziś!
– Co cię boli?
– Bok i brzuszek,
tu się ciągle trzymać muszę,
katar już od piątku trwa
i tu ból mam, a tu dwa.
– Grypa, misiu. Dam ci proszki.
– Nie pomogą, takie gorzkie!
– Aspirynę, misiu, zażyj.
Może ziółka ci zaparzyć?
– Aspiryna nie pomoże,
a po ziółkach będzie gorzej.
Przyznam ci się, Zosiu, sam,
że lekarstwo lepsze znam.
Łyżka, dwie wystarcza chyba.
Będę po nim zdrów jak ryba,
będę mruczeć mógł jak z nut.
– Cóż to za lekarstwo?
– Miód!”

Historia chorego misia sprawiła,  że zaczęliśmy z większą troską przyglądać się naszym pluszowym kompanom- misiom. Każdy miniaturowy niedźwiadek dowiedział się jak dbać o zdrowie i otrzymał książeczkę zdrowia. Dowiedzieliśmy się także jak mają na imię, ile mają wzrostu oraz na jakie choroby się skarżą swoim właściocielom. Finałem naszych aktywności była wspaniała zabawa z wyjątkowym Gościem, któremu zaśpiewaliśmy znane piosenki, zatańczyliśmy wspólny taniec i pobawiliśmy się w kręgu w  ulubioną zabawę misiów- „Stary niedźwiedź mocno śpi..” Nasz uroczy Misio-Gość otrzymał również własną książeczkę zdrowia i moc uścisków słodkich jak miód od każdego przedszkolaka z grupy 7.

Czytaj dalej

Październik w grupie 7.

IMG_20181010_091816

Ostatni miesiąc w naszej grupie był bardzo pracowity. Gościliśmy rodziców w ramach projektu „Bohater Tygodnia” oraz otworzyliśmy nasze „Laboratorium zabawy”.

Naszymi bohaterami byli Janek i Milla. Dzięki zaangażowaniu rodziców przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach naukowych na temat właściwości fizycznych różnych materiałów oraz zjawisk fizycznych otaczających nas codziennie. Miały również możliwość zwiedzić samochód dostawczy i pobawić się wspólnie w rodzinnej atmosferze.

IMG_20181010_091816 IMG_20181026_131053

Czytaj dalej