Kategorie Grupa 2 H

Bohater tygodnia

W tym tygodniu bohaterem jest Marcelinka. W poniedziałek odwiedziła nas Jej Mama i pokazała nam rodzinne zdjęcia oraz albumy, opowiedziała o tym co Marcelina lubi i zaprezentowała ulubione zabawki i książki swojej córki.

Czytaj dalej

Jasełka

Dnia 10.12.2019 w Przedszkolu przy ul. Helenowskiej odbyły się Jasełka. Dzieci ze wszystkich grup w pięknych strojach wprowadziły zebranych gości w świąteczny klimat…Oto kilka ujęć z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia

Bohaterem tygodnia jest Michał. Dziś odwiedził nas jego tata, który pracuje jako przewodnik wycieczek. Opowiedział nam o swojej pracy, a także o symbolach Warszawy. Na zakończenie rozdał dzieciom kolorowanki o Syrence Warszawskiej i wafelki przygotowane przez Michałka.

 

Czytaj dalej

Mały Aptekarz

W ramach poznawania zawodów grupa II miała dziś przyjemność gościć Panią farmaceutkę. Z warsztatów „Mały Aptekarz” dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje leków, na czym dokładnie polega praca w aptece oraz co oprócz leków się w niej robi. Dzieci samodzielnie wykonały kule do kąpieli oraz pokolorowały rysunek apteki.

Czytaj dalej

Andrzejki

W dniu dzisiejszym grupa II świętowała Andrzejki. Dzieci nauczyły się rymowanki oraz poznały historię tego święta. Wróżka Kasia czytała listy od Wielkiego Czarodzieja Andrzeja i razem z dziećmi wróżyła podczas magicznych zabaw.

Czytaj dalej

W prehistorycznym świecie

W tym tygodniu odbył się cykl zajęć o prehistorycznym świecie. Dzieci poznały gatunki dinozaurów, ich nazwy i cechy charakterystyczne. Śpiewaliśmy piosenkę o przyjacielu dinozaurze oraz czytaliśmy książki i encyklopedie przyniesione przez dzieci z domu. Dzieci dowiedziały się jak powstawał węgiel oraz namacalnie poznały jego właściwości, jak również miały możliwość zobaczyć model prehistorycznego węgla wykonany z masy solnej.

Czytaj dalej