Kategorie Wydarzenia

Drugi seans edukacji filmowej.

W dniu 9.12.2019 r. najstarsze grupy w naszym przedszkolu po raz kolejny uczestniczyły w projekcji filmu i lekcji. Tym razem rozmawialiśmy o rodzinie i wartościach z nią związanymi. Poznaliśmy przygodę świąteczną Emmy i Kacpra oraz  ich pluszaków w filmie norweskim. To trzecia odsłona przygód sympatycznych przedszkolaków według bestsellerowych książek Tora Age’a Bringsvard’a.

Czytaj dalej

Mikołajkowi Goście!

W dniu imienin Mikołaja, tradycyjnie  Nasze Przedszkole odwiedzili  funkcjonariusze Straży Miejskiej. Spotkali w Urzędzie Miasta Mikołaja i pomogli mu dostarczyć kolorowy upominek wprost do rąk dzieci, aby oszczędzał siły na wieczór wigilijny. Kredki, papiery kolorowe i słodki drobiazg trafiły do każdej z grup. Słodkości zniknęły natychmiast ale z materiałów plastycznych zamierzamy wykonać karty świąteczne w których podziękujemy za prezenty i przekażemy życzenia.

Dziękujemy!

Czytaj dalej

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę. Podziękowanie

PODZIĘKOWANIE

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom

z Przedszkola Miejskiego nr 13 za ogromne zaangażowanie w pomoc bezdomnym psom i kotom

z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Dzięki Państwa pomocy, podopiecznym stowarzyszenia łatwiej będzie przetrwać trudny, zimowy okres.

Dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie naszej akcji.

Dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 13

wraz z nauczycielami.

 

Czytaj dalej

PRAWA DZIECKA

Prawa Dziecka jako prawa najważniejszych ludzi zostały zaprezentowane z okazji Dnia Praw Dziecka w galerii przedszkolnej. Od 20 listopada, odwiedzający przedszkole mogli podziwiać plakaty wykonane przez wszystkie grupy. Każda praca podkreślała inne prawo.

Czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA- TEEDY BEAR DAY

Nie ma pokoju dziecięcego, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś? A jeśli, jest taki , to z pewnością wkrótce zamieszka w nim maskotka niedźwiadka. Dlaczego? Dlatego,że…. „Nie obejdzie się bez misia” – tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska.

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej edycja 19/20

W dniu 18.11. 2019 r uczestniczyliśmy w prelekcji na temat przyjaźni i pokazie animacji „Pettson i Findus”- najlepsza gwiazdka.  Wspaniała historia w wyjątkowej stylistyce zaskoczyła dzieci i dorosłych.  To pierwsza animacja z cyklu „Filmowe przygody „o bardzo uniwersalnym przekazie, stanowiące idealną pomoc w budowaniu i rozwijaniu kompetencji społecznych dzieci.

Tematy które zostały poruszone to:

  • co to przyjaźń?
  • jak dbać o przyjaźń?
  • jak poprosić o pomoc ?
  • czy warto być samowystarczalnym?
  • czy prawdą jest ,że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie ?

Czytaj dalej