Kategorie Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszym przedszkolu

Za sprawą amerykańskiego pisarza książek dla dzieci, Petera Reynoldsa od 2003 roku każdego 15 września obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kropki. Bohaterką jednej z książek jest dziewczynka o imieniu Vashti, która martwiła się tym, że nie umie rysować. Nauczyciel przekazał jej następującą wskazówkę: Po prostu zrób znak i zobacz, dokąd cię zaprowadzi. Dziecko narysowało zatem na kartce małą kropkę. Następnego dnia Vashti była zaskoczona, widząc swój rysunek kropki na szkolnej wystawie. Dziewczynka była tak dumna ze swojej pracy, że zaczęła tworzyć rysunki z kropek. I tak, zarówno dziewczynka jak i mała, zwykła kropka stały się symbolem pewności siebie, kreatywności i wyjątkowej indywidualności, która tkwi w każdym z nas. I to jest historia, która rozpoczęła Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony od lat w naszym przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronach grup I A, V A, II H i III H.

Czytaj dalej

Wytyczne przeciwepidemiczne GIS z dnia 25 sierpnia 2020

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 roku dla przedszkoli.

  • Organizacja opieki w podmiocie.
  • Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń oraz powierzchni.
  • Gastronomia.
  • Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażeni

Szczegóły znajdziecie Państwo w dokumencie:

Wytyczne przeciwepidemiczne GIS z dnia 25 sierpnia 2020

Czytaj dalej

Zapraszamy na zebrania z Rodzicami

Uprzejmie informujemy,  że w następujących dniach odbędą się zebrania z rodzicami. W czasie zebrania zbierane będą upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola, które dostępne są pod tym linkiem: upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola lub w zakładce Dla Rodziców, do pobrania.

 

Rodziców zapraszamy do sal poszczególnych grup według następującego harmonogramu:

2 września (środa)

godz. 17:00 – grupa 1 H (w przedszkolu przy ul. Helenowskiej)

godz. 17:30 – grupa 7 A (w przedszkolu przy ul. Antka)

godz. 18:00 – grupa 1 A (w przedszkolu przy ul. Antka)

godz. 18:00 – grupa 6 A (w przedszkolu przy ul. Antka)

3 września (czwartek)

godz. 17:00 – grupa 2 H (w przedszkolu przy ul. Helenowskiej, sala grupy I)

godz. 17:30 – grupa 2 A (w przedszkolu przy ul. Antka)

godz. 18:00 – grupa 4 A (w przedszkolu przy ul. Antka)

4 września (piątek)

godz. 17:00 – grupa 3 H (w przedszkolu przy ul. Helenowskiej, sala grupy I)

godz. 17:30 – grupa 5 (w przedszkolu przy ul. Antka)

godz. 18:00 – grupa 3 A (w przedszkolu przy ul. Antka)

 

Uprzejmie prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego, a przede wszystkim zachowanie bezpiecznych odległości oraz zakrycie ust i nosa na terenie przedszkola.

Czytaj dalej

Komunikat

Drodzy Rodzice!

 

Ministerstwo Edukacji, któremu podlegamy zobligowało nas do uruchomienia placówek oświatowych. Próbę przywrócenia normalności rozpoczynają wybrane przedszkola na terenie kraju. Musimy jednak pamiętać, że jest to PRÓBA, żadna placówka nie powraca do normalnego funkcjonowania.

Obecnie dyrektorzy przedszkoli publicznych w porozumieniu z organem prowadzącym przygotowujemy się do otwarcia placówek na terenie Pruszkowa. Planowane uruchomienie i przyjęcie dzieci przypada na dzień 25 maja br.

Według wskazań Ministra Edukacji Narodowej głównym zadaniem przedszkoli będzie zapewnienie opieki nad dziećmi rodziców aktualnie pracujących. Na ten czas w naszych placówkach wprowadzone zostaną nowe zasady organizacji pracy oraz wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020r dotyczące profilaktyki zarażeń COVID-19, do których wszyscy musimy się dostosować. Zmiany w zakresie organizacji pracy placówek będą wprowadzane zgodnie z wytycznymi rządu związanymi z działaniami mającymi na celu łagodzenie obostrzeń.

Zwracamy Państwa uwagę na zalecenia Ministra Zdrowia – jeśli rodzice nie muszą posyłać dziecka do przedszkola, prosimy tego nie robić.

Na ten moment zbieramy informację- kto z Państwa nie jest w stanie pogodzić pracy z opieką nad dziećmi. Na podstawie tych danych i kryteriów kolejności przyjęcia dziecka stworzymy listy grup, które nie mogą być liczniejsze niż 12 dzieci.

Chęć zgłoszenia dziecka przekazują Państwo w formie elektronicznej przez wypełnienie wniosku i oświadczenia oraz odesłanie skanów dokumentów na adres mailowy grupy przedszkolnej. Adresy mailowe grup znajdują się na stronie internetowej przedszkola.

Zgłoszenia przyjmujemy od 12 do 18 maja br. Dnia 20 maja br. otrzymają Państwo drogą elektroniczną odpowiedź czy dziecko zostało przyjęte do przedszkola na czas trwania epidemii Covid-19.

W kolejnych dniach zostaniecie Państwo zapoznani ze zmianami organizacyjnymi, procedurami i wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa dziecka w przedszkolu. Rodzice, którzy nie są zainteresowani oddaniem dziecka do przedszkola w tym czasie proszeni są o pisemną deklarację drogą elektroniczną na adres grupy przedszkolnej.

 

 

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 13 w Pruszkowie

Czytaj dalej

Informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo,

zamieszczamy dokumenty i procedury związane z przywróceniem pracy przedszkola od dnia 25.05:

  • wniosek
  • oświadczenie
  • procedura bezpieczeństwa
  • procedura postępowania na wypadek zakażenia
  • procedura pierwszeństwa przyjęć dzieci do placówki

OŚWIADCZENIE RODZICA

wniosek-o-zapewnienie-opieki – PM 13

Zał. 1 Procedura bezpieczeństwa COVID – 19 – PM 13

Zał. 2 Procedura na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby koronawirusowej COVID-19-1

Załącznik 3 – Procedura pierwszeństwa przyjęć PM 13

Czytaj dalej

Zarządzenia Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 13 w Pruszkowie

Zarządzenia Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 13 w Pruszkowie w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Pruszkowie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zarządzenie Dyrektora PM 13 11.05

Zarządzenie Dyrektora PM 13 6.05

Czytaj dalej