Kategorie Wydarzenia

Bal karnawałowy

6 lutego w naszym przedszkolu odbył się wspaniały bal karnawałowy. W sali balowej zjawiło się mnóstwo bajkowych postaci: były wśród nas księżniczki, rycerze, wojownicy ninja, zwierzęta, czarodzieje i Indianie, a nawet jeden wspaniały samochód. Razem z dziećmi odwiedziliśmy cztery baśniowe krainy: Wioskę Smerfów, Stumilowy Las Puchatka, Krainę Lodu i Śniegu i Bór Krasnoludków. W każdej krainie czekało na nas zadanie lub zagadka, z którymi uczestnicy zabawy (ci mali i ci całkiem duzi) świetnie sobie poradzili! Rozpoznawaliśmy po odgłosach mieszkańców lasu, odgadywaliśmy imiona bohaterów baśni, pocieszaliśmy wylęknionego Prosiaczka, a nasze Panie musiały udowodnić swoją sprawność, skacząc po „lodowych krach”. Wszyscy podróżowali bajkowym pociągiem, tańczyli, skakali i bawili się wspaniale!

Czytaj dalej

„ Kolędujmy wszyscy wraz…….”

„ Kolędujmy wszyscy wraz…….” to przewodnia myśl spotkania, które odbyło się 30.01.20.

w Przedszkolu Miejskim Nr 13 w Pruszkowie.

Pani Ania Maciejewska prowadząc to spotkanie pięknie opowiedziała historię Narodzenia Jezusa Chrystusa.

W wydarzeniu tym uczestniczyli przedstawiciele Rady Seniorów oraz władz Pruszkowa.

Czytaj dalej

Mikołaj 2019

„Dnia 19.12.2019 roku do przedszkola przybył Mikołaj. Byliśmy pełni obaw z powodu braku śniegu i łaskawej , bezmroźnej zimy. Mimo to renifery nie zawiodły. Piosenka śnieżynek i elfów sprawiła ,że podziałała magia  Świąt Bożego Narodzenia. Po długim oczekiwaniu i nawoływaniu oraz ciepłym powitaniu przez dzieci  Mikołaj został zaproszony na wygodny fotel z którego podziwiał małe talenty. Przedstawienie przygotowane zostało przez grupę 3A. Inscenizacja, taniec i muzyka zachwyciły wyjątkowego  Gościa oraz najmniejszych widzów. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta oraz nasi przyjaciele. Tego dnia każdy otrzymał prezent !Dziękujemy i czekamy spotkania za rok!”

Czytaj dalej

PRZEDSTAWIENIA ŚWIĄTECZNE

PRZEDSTAWIENIA ŚWIĄTECZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU  !

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Dyrekcja Przedszkola oraz Wychowawcy wraz Dziećmi zapraszają  Rodziców i Opiekunów ze swoich grup na salę widowiskową do Przedszkola na ulicy Antka 7.

DZIEŃ 12.12.2019r. :

  • GRUPA 1A -13.00
  • GRUPA5A-14.00
  • GRUPA3A-15.00
  • GRUPA4A-16.00

DZIEŃ 17.12.2019r. :

  • GRUPA 7A-13.00
  • GRUPA 2a-14.00
  • GRUPA6A-15.00

ŻYCZYMY NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ!

Czytaj dalej

Drugi seans edukacji filmowej.

W dniu 9.12.2019 r. najstarsze grupy w naszym przedszkolu po raz kolejny uczestniczyły w projekcji filmu i lekcji. Tym razem rozmawialiśmy o rodzinie i wartościach z nią związanymi. Poznaliśmy przygodę świąteczną Emmy i Kacpra oraz  ich pluszaków w filmie norweskim. To trzecia odsłona przygód sympatycznych przedszkolaków według bestsellerowych książek Tora Age’a Bringsvard’a.

Czytaj dalej

Mikołajkowi Goście!

W dniu imienin Mikołaja, tradycyjnie  Nasze Przedszkole odwiedzili  funkcjonariusze Straży Miejskiej. Spotkali w Urzędzie Miasta Mikołaja i pomogli mu dostarczyć kolorowy upominek wprost do rąk dzieci, aby oszczędzał siły na wieczór wigilijny. Kredki, papiery kolorowe i słodki drobiazg trafiły do każdej z grup. Słodkości zniknęły natychmiast ale z materiałów plastycznych zamierzamy wykonać karty świąteczne w których podziękujemy za prezenty i przekażemy życzenia.

Dziękujemy!

Czytaj dalej