Kategorie Wydarzenia

Warsztaty naukowe w grupie VI

smartcapture

Fizyka w przedszkolu? Czy to możliwe? Ależ tak!!! We wtorek 11 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy „Laboratorium Juniora” z Pruszkowa. Nasi goście podczas spotkania zaprezentowali przedszkolakom różne eksperymenty i doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Dzieci uczestnicząc w pokazie były wprost zachwycone, a nasi goście zapewniali nas, że ,,to nie są czary”. Przedszkolaki obserwowały różne ,,zabawy” z wodą, słońcem i wiatrem. Przedszkolaki mogły obserwować efektowne doświadczenia przy okazji dowiadując się wielu nowych rzeczy. Na pamiątkę zajęć dzieci rysowały powstałe w wyniki reakcji chemicznej, którą same przeprowadziły niebieskie chmurki. Dzieci zostały także zachęcone do powtórzenia eksperymentów i zabaw z fizyką i chemią w domu lecz tylko i wyłącznie pod opieką rodziców.

Czytaj dalej

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolnym ogrodzie tego dnia cały dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy w kolorowych piłkach, skoki na różnego rodzaju „dmuchańcach”, zjazdy z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni oraz przygotowanie waty cukrowej.  Dzieci bawiły się wspaniale.

Czytaj dalej

Zebranie dla Rodziców dzieci nowo przyjętych

W dniu 25 czerwca 2019 r. w o godzinie 17:00 (budynek Przedszkola ul Antka 7) odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci nowo przyjętych.

Zapraszamy!

Czytaj dalej

Święto Rodzinne w grupie 7.

received_447533012646864

W ostatnim dniu maja 31.05.2019r dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie pt:„ Kolory dla mamy i taty”. Przedszkolaki zaprezentowały program muzyczny i literacki pełen barw oraz tańca. Mieszanka melodii i rytmów podkreśliła różnorodność, a także energię, jaką charakteryzuje się nasza grupa 7, bo choć każdy jest inny to wiele nas łączy. Potrafimy się wspaniale bawić, wspólnie uczyć i tworzyć.  Nasze świętowanie było wyjątkowe ponieważ łączyło Dzień Mamy, Taty i Dzień Dziecka we wspaniałą rodzinną całość.

Czytaj dalej

Wyprawa do Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi.

20190523_103551

Dnia 23.05. 2016r grupa 7 odwiedziła jednostkę Straży Pożarnej. Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy zwiedzić wszystkie zakamarki remizy. Wozy strażackie, sprzęt specjalistyczny, akcesoria strażaków oraz pokaz umiejętności funkcjonariuszy zachwyciły przedszkolaki. Dowiedziały się, jak gaszono pożary dawniej i dziś. Wiemy, jak trudna jest to praca i dlaczego tak bardzo potrzebna. Przypomnieliśmy sobie również podstawowe zasady bezpieczeństwa i zachowania przy ogniu. Specjalnie dla nas Strażacy wywołali deszcz prosto z węża strażackiego oraz pokazali nam wnętrze samochodu gaśniczego.

Czytaj dalej

Olimpiada sportowa przedszkolaków

20190524_115551

W piątek 24.05.2019r grupa III H i grupa VI pojechały na zawody sportowe reprezentując nasze przedszkole. Dzieci okazały się wspaniałymi sportowcami. Z wielkim zaangażowaniem i oddaniem pokonywały wszystkie konkurencje. Bardzo pomógł doping kolegów i koleżanek siedzących na trybunach a także Pani Dyrektor, która mocno trzymała za nas kciuki. Organizatorzy wspierali kibiców częstując słodkimi upominkami, natomiast sportowcy za trud i wysiłek, jaki włożyli w wykonanie konkurencji otrzymali medale i oczywiście piękny puchar. To była wspaniała przygoda dla naszych podopiecznych i myślę, że na długo zostanie w pamięci.

Czytaj dalej