Kategorie Programy

Materiały dla dzieci i Rodziców na temat Covid -19

Światowa Organizacja Zdrowia opracowuje materiały, które mają na celu pomóc w radzeniu sobie z trudnościami wynikającymi z panującej pandemii koronawirusa Covid – 19.

  • krótką prezentację dla dzieci na temat Covid-19, żeby było im łatwiej zrozumieć, co to jest ten koronawirus i jak się przed nim bronić
  • książeczkę pt.: „Jesteś moim bohaterem! O tym, jak dzieci mogą walczyć z COVID – 19”. Jest to historia opracowana dla dzieci, na podstawie badania dotyczącego tego, jak dzieci i ich rodziny na całym świecie radzą sobie z pandemią. Zaleca się, by książeczkę przeczytała dziecku osoba dorosła. Taka lektura może też być świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o naszych obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w tym trudnym czasie.
  • dodatkowe materiały dostępne są na:

https://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/przyjaciele-zippiego/aktualnosci-zippy/247-zadbajmy-o-zdrowie-psychiczne-i-samopoczucie-naszych-dzieci

Zachęcamy do lektury 
Czytaj dalej

„Mamo, tato, wolę wodę!”

11 edycja programu „Mamo, tato, wolę wodę!”

Grupa IV od lutego do czerwca będzie uczestniczyć w programie „Mamo, tato, wolę wodę”.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”…

…czyli

Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni

Cel główny Projektu : promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym   wobec osób z niepełnosprawnością.

Czytaj dalej

„ShowPedagogika”

Innowacja pedagogiczna „ShowPedagogika”– Dyscyplina bez nakazów” to nowatorskie metody Agnieszki Chartanowicz (pedagoga terapeuty, oligofrenopedagoga, nauczyciela muzyki i instruktora tańca nowoczesnego) realizowana w formie projektu.

Czytaj dalej

Program Stanford Harmony.

Sanford Harmony jest to  program wspierający rozwój społeczno-emocjonalny dzieci w wieku od 3 do 12 lat.Pomysłodawcą programu jest amerykański przedsiębiorca i filantrop T. Denny Sanford, którego misją była pomoc w tworzeniu lepszego jutra dla dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.

Czytaj dalej