Kategorie Grupa 4

Bohater tygodnia w grupie IV

20190530_134104

30.maja nasza grupa odbyła „wycieczkę” na Ukrainę. Dzięki zabawom i opowieściom mamy Kaliny – naszej Bohaterki Tygodnia – dzieci poznały kulturę naszych sąsiadów.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie IV

20190521_110452

Kolejnym majowy Bohaterem Tygodnia był Szymon.  Zaprosił On swojego Tatę, aby pokazał przedszkolakom czym się zajmuje. Dzieci  najpierw obserwował, a później przygotowywały sushi.  Zarówno do pracy, jak i do jedzenia garnęli się wszyscy.

Czytaj dalej

Wycieczka do Kawęczyna

IMG-20190520-WA0026

W dniu 20 maja 2019 r. nasi wychowankowie wyjechali na wycieczkę do Kawęczyna k/ Tarczyna do Gościńca Wiecha. Mottem przewodnim wycieczki było hasło „Od Ziarenka do Bochenka”.

Program wycieczki był bardzo ciekawy i bogaty. Na początku odbyło się staropolskie powitanie chlebem  i solą przez gospodarza ubranego w strój ludowy. Następnie był poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą. Po posiłku odbyły się zajęcia w piekarni z pokazem fragmentu cyklu produkcji pieczywa i urządzeń wykorzystywanych dawniej do tego celu. Potem zwiedzaliśmy starą wiejską zagrodę z izbą etnograficzną, w której znajdowała się m.in. kuchnia węglowa, gliniane i żeliwne naczynia, żelazko z duszą. Dużą atrakcją dla dzieci były zajęcia w starej stodole oraz możliwość wydojenia sztucznej krowy. Zobaczyliśmy także pokaz sztuki kowalskiej  i wybijanie w kuźni monet pamiątkowych. Po tych wyczerpujących zajęciach była chwila relaksu i przejażdżka po terenie gościńca zadaszonym wozem konnym, podczas której dzieci mogły podziwiać uroki przyrody, wiatraki i różne zwierzęta.  Po powrocie z tej wyprawy wszyscy chętnie i ze smakiem zjedli kiełbaskę z ogniska. Po posiłku udaliśmy się na spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków. Zwiedziliśmy młyn i wysłuchaliśmy opowieści młynarza, jak przerabia się żyto na mąkę. Gościniec Wiecha to wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas, a jednocześnie zapoznać dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi w dawnych czasach.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie IV

20190513_125405

13.maja naszym gościem była Pani Marta, mama Michałka. Opowiedziała nam o swoim zamiłowaniu, jakim jest gra na wiolonczeli. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w tym zakresie.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia – grupa IV

DSC_0707

W dniu 09.05.2019r. gośćmi w ramach bohatera tygodnia byli rodzice Julii.

Pani Małgosia i Pan Marcin przygotowali dla naszej grupy akcesoria do tworzenia baniek. Dzieci były bardzo uradowane zabawą z bańkami na przedszkolnym boisku. Po powrocie do sali mama Julii opowiedziała nam o wykonywanym zawodzie fryzjerki. Dzieci poznały różne akcesoria do stylizacji fryzur. Bardzo dziękujemy Rodzicom Julii za poświęcony nam czas i wspólną zabawę:)

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie IV

20190426_123727

26.kwietnia gościliśmy Rodziców Michałka, w ramach programu Bohater Tygodnia. Pan Radek podzielił się z nami opowieściami o rodzinnej pasji, którą są stare samochody marki Ford. Pokazał dzieciom wiele ilustracji i zdjęć takich aut. Opowiedział o rajdach i podróżach, w których biorą udział całą rodzinom. Przyniósł ze sobą także mnóstwo gadżetów związanych ze swoim hobby. Pani Małgosia – mama Michałka – opowiedziała swojej pracy grafika. Pokazała na czym polega ten zawód.

Czytaj dalej