Kategorie Grupa 4

Przedszkolaki pomagają spełniać marzenia

20190110_152422

Grupy III, IV, V oraz VII postanowiły spełnić urodzinowe życzenie 6letniej Mariki z Drzycimia (woj.kujawsko-pomorskie), która choruje na białaczkę. Dziewczynka pragnie dostać na urodziny jak najwięcej kartek urodzinowych. Przedszkolaki z ogromnym zapałem spełniły to marzenie.

Czytaj dalej

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE styczeń 2019 r. – grupa IV

Czytaj dalej

Tego uczymy się w m-c styczniu 2019r. w grupie IV

Czytaj dalej

Wizyta w kościele

DSC_0136

W dniu 09.01.2019r. dzieci i panie z gr. IV i V wybrały się razem z księdzem Sebastianem do Kościoła NMP Nieustającej Pomocy.
Ksiądz Sebastian pokazał nam szopkę bożonarodzeniową. Dowiedzieliśmy się jakie są najważniejsze elementy w kościele oraz do czego służą: Tabernakulum, ołtarz, krzyż, droga krzyżowa, konfesjonał, organy. Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy modlitwę do Anioła Stróża.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w gr. IV

DSC_0059

W miesiącu listopadzie w ramach projektu „Bohater tygodnia” nasza grupa gościła mamę Zuzi Bł., która przygotowała dla nas gwiazdki oraz dzwoneczki do ozdabiania brokatem, cekinami i naklejkami.

Kolejnym gościem była mama Zuzi Bu., która podzieliła się z nami ciekawostkami odnośnie zawodu chemika. Mama Zuzi pokazała nam ciekawe eksperymenty m.in.: jak zrobić prawdziwe odciski palców, co cechuje kwasy, zasady, a także jak wykonać własną galaktykę w słoiku po koncentracie pomidorowym.

Pełnym wspaniałych wrażeń było spotkanie z mamą Zosi B., która jest protetykiem słuchu. Poznaliśmy takie określenia jak kabina ciszy, audiometr oraz otofarm czyli specjalna masa plastyczna do wykonania odlewu z ucha, a nasza pani Kasia chętnie posłużyła mamie Zosi za pacjenta, w celu jego zrobienia.

Dziękujemy bardzo wszystkim trzem Mamom za poświęcony nam czas i zaangażowanie:)))

Czytaj dalej

Tego uczymy się w m-c grudniu 2018r. gr. IV A

Czytaj dalej