Archiwum miesięczne Styczeń 2019

Dzień Babci i Dziadka ul.Helenowska

IMG_5957

Dnia 24.01.2019 w przedszkolu przy ul.Helenowskiej świętowaliśmy dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały się w cudownych przebraniach, odegrały wspaniałe role a na koniec wspólnie złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty swoim ukochanym babciom i dziadziusiom.

Czytaj dalej

Bal karnawałowy IH, IIH, IIIH

Bal karnawałowy”

Z wielką przyjemnością informujemy, że w przedszkolu przy ul. Helenowskiej

odbędzie się bal karnawałowy dnia 19.02.2019 o godzinie 10.30,

na który zapraszamy wszystkich przedszkolaków. Obowiązuje dobry humor, super zabawa i oczywiście

pomysłowe przebranie.

Czytaj dalej

Eksperymenty z wodą w grupie V

20190123_100827
Dnia 23 stycznia  w grupie V odbyły się warsztaty badawcze z Panią z firmy Funiversity.
Dzieci miały możliwość przeprowadzenia różnych eksperymentów z wodą –  dowiedziały się co to jest wchłanianie, rozpuszczalność, a na koniec stworzyły ” sztuczny śnieg”.
Przez cały czas świetnie się bawiły , a jednocześnie poznawały tajniki z zakresu chemii.

Czytaj dalej

Jak nasza sala przedszkolna zmieniła się w salon kosmetyczny…

IMG_0837

Kolejnym miłym gościem w ramach Bohatera tygodnia, który odwiedził nasze przedszkole była mama Jasia. Najpierw dowiedzieliśmy się paru informacji na temat Jasia i jego rodziny, a potem Pani Magda zmieniła salę przedszkolną w salon kosmetyczny. Opowiadała dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure, ale również dbanie o higienę, nie tylko przez dziewczynki, ale również i chłopców.

Nasz gość zaprezentował także dzieciom zawartość swojego kuferka, w którym znajdowały się różne kosmetyki. Omówiła zabiegi, które pomagają nam dbać o naszą skórę. Z ogromną ciekawością przedszkolaki słuchały tego, o czym mama Bohatera opowiadała i co pokazywała. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za poświęcony czas, ciekawą zajęcia i prezent w postaci gry dla dzieci.

Czytaj dalej

Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka

Dnia 16.02. 2019 r.  serdecznie zapraszamy najukochańsze Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków z ul. Antka  na występy wnucząt z okazji Dnia Babci i Dziadka! Występy odbędą się według następującego harmonogramu:

 

9:00 – GRUPA I

9:30 – GRUPA III

10:05 – GRUPA II

10:45 – GRUPA IV

11:30 – GRUPA VII

12:10 – GRUPA V

12:40 – GRUPA VI

Znalezione obrazy dla zapytania babcia i dziadek obrazek

Czytaj dalej

Wizyta pielęgniarki w grupie II A

received_2326591424251725

W minionym tygodniu do grupy II A przybył niecodzienny gość,  pani pielęgniarka. Zapewne każdy z nas podczas wizyty u lekarza spotkał  już pielęgniarkę. My mieliśmy okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią, która na co dzień pracuje na naszym żłobku jako pielęgniarka. Wiemy, że ubiera się ona w biały fartuch, robi zastrzyki, pomaga chorym dzieciom i dorosłym. Pani  bardzo ciekawie opowiedziała nam, na czym polega jej praca, jaka jest trudna, a jednocześnie jak przynosi jej wiele radości.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, jak założyć opatrunek, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać, że powinniśmy dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, że nigdy nie wolno samemu brać lekarstw.Demonstrowała przybory: strzykawki, bandaże, plastry. Chętnie mierzyła dzieciom temperaturę.

Czytaj dalej