Archiwum miesięczne Luty 2019

Zamierzenia II H

Czytaj dalej

„Pieniądze” III H

20190227_123521

„Grosz do grosza i będzie kokosza”- to powiedzenie towarzyszyło w dniu dzisiejszym na zajęciach dzieciom z gr III H. W związku z omawianym tematem dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat znaczenia i wartości pieniądza. Aby utrwalić ową wiedzę przedszkolaki wcieliły się w rolę dorosłych i zarządzały swoimi pieniążkami. Zabawy w sklep, restaurację i warsztaty samochodowe nie miały końca. Dziewczynki świetnie potrafiły się targować o zakupiony towar. To były ciekawe i pełne wrażeń zajęcia.

Czytaj dalej

Dzień kota w grupie IV

dzień kota

W tym roku Światowy Dzień Kota przypadał w niedzielę 17 lutego, więc obchodziliśmy go z lekkim opóźnieniem. Rozmawialiśmy o kotach; o tym jak się nimi opiekować. Bawiliśmy się naśladując koty oraz zrobiliśmy z papieru własne kocięta.

Czytaj dalej

Bal karnawałowy Helenowska

Bal karnawałowy to długo wyczekiwana impreza przez naszych przedszkolaków. 19.02.2019 w przedszkolu przy ul. Helenowskiej odbył się upragniony bal. Dzieci w swoich kolorowych strojach zostały zabrane w podróż po różnych zakątkach świata. Muzyka niosła dzieci do różnych państw, poznając kulturę owego miejsca. Tanecznym krokiem przybliżaliśmy się do tradycji i obyczajów aż w końcu wylądowaliśmy w ukochanej Polsce. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w tej podróży. Dumnie prezentowały swoje bajkowe przebrania. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Czytaj dalej

Bohater Tygodnia w grupie VII

20190124_100628

Realizacja projektu Bohater Tygodnia trwa nieprzerwanie w nowym roku. Udało się, ku uciesze przedszkolaków, zaprosić do naszej grupy kolejnych rodziców. Dzięki temu przedszkolne zajęcia zostały urozmaicone o dodatkowe tematy i zabawy. Gościliśmy zatem Pana Policjanta, który opowiedział nam o bezpieczeństwie i trudnej pracy stróżów prawa. Mogliśmy przymierzać stroje i akcesoria związane z tym zawodem. Wykonać pracę plastyczną : tabliczki z numerami alarmowymi służb dbających o zdrowie i bezpieczeństwo. Uczestniczyliśmy w dwóch wyjątkowych zajęciach  pełnych muzyki i tańca, dzięki odwiedzinom zawodowych tancerzy. Podziwialiśmy również pokaz „Nunczako” przygotowany przez starszego brata jednego z naszych bohaterów. Rodzice jednej z naszych bohaterek zorganizowali pokaz gigantycznych baniek mydlanych i zabawę na świeżym powietrzu podczas, której każdy mógł tworzyć własne bańki.

Wszyscy bohaterowie czuli się dzięki temu wyróżnieni a my mogliśmy bliżej poznać rodziny naszych podopiecznych.

Czytaj dalej

Wizyta w szkole

wizyta w szkole1

19.lutego grupa IV odwidziała klasę 1d w Szkole Podstawowej Nr 2 w Pruszkowie. Przedszkolaki na próbę usiadły w szkolnych ławkach. Wzięły udział w lekcji, która jak się okazało to nie tylko nauka, ale także zabawa. Wychowawczyni klasy oprowadziła nas także po szkole. Bardzo dziękujemy Pani Ani i Jej wychowankom.

Czytaj dalej