Archiwum dzienne 24 marca 2019

Dzień wody 22 marca w grupie 7

20190322_141600a
Dzień wody rozpoczęliśmy pokazem mody w kolorach i garderobie, która kojarzy się znam z tematem wody. Urządziliśmy kącik tematyczny w którym zgromadziliśmy skarby mórz i oceanów. Po wprowadzającym opowiadaniu  pt: „Dla kogo piosenka ” Wiery Badalskiej i rozmowie na jego temat, dzieci bawiły się cały dzień wokół tematu. Tworzyły obrazy na wodnych kartkach z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania muzyki. Odpoczywały przy dźwiękach wody, deszczu burzy lasu deszczowego. Odtańczyły wspólnie indiański taniec przywołujący deszcz ” Haya ho”. Zaprosiliśmy Pana Suma do wspólnej tanecznej zabawy (wg  A.Loska). O znaczeniu wody przedszkolaki dowiedziały się ze słuchowiska „Pierwsza kropla wody” z projektu Mądre Bajki. Zapoznały się ze zjawiskami przyrodniczymi do których niezbędna jest woda. Mogły również wziąć udział eksperymentach z wodą. Stworzyliśmy tęczę w słoiku wykorzystując zagęszczanie wody oraz poznaliśmy wędrującą naturę wody, która potrafi wyjść z kubeczka. A co się wydarzy z cebulą w wodzie? tego jeszcze się dowiemy.
  • Realizacja projektu „Cztery żywioły”Aktywne Przedszkolaki  w ramach europejskiej współpracy nauczycieli -e-Twinning.