Archiwum miesięczne Kwiecień 2019

Zamierzenia wychowawczo- dydaktyczne na miesiąc maj – grupa 3

Czytaj dalej

TEGO SIĘ UCZYMY W MAJU – GRUPA 3

Czytaj dalej

Medycyna w grupie 7.

20190410_095041

Dnia 10.04.2019 w grupie 7 odbyły się zajęcia dydaktyczne prowadzone przez  położną. Dzieci dowiedziały się podstawowych zasad higieny i profilaktyki zdrowia. Zapoznały się z pracą pielęgniarki i lekarzy. Miały możliwość przeprowadzić operację na pluszowym misiu. Oglądać i nazywać narządy wewnętrzne. Specjalną atrakcją była możliwość przebierania się i używania narzędzi oraz akcesoriów medycznych. Po atrakcyjnej i pouczającej zabawie w lekarzy przedszkolaki bawiły się we własne narodziny. Radości i harcom nie było końca. Bohater tygodnia był tego dnia wyjątkowo dumny i szczęśliwy. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie do zajęć i wielkie serce dla dzieci.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie IV

20190426_123727

26.kwietnia gościliśmy Rodziców Michałka, w ramach programu Bohater Tygodnia. Pan Radek podzielił się z nami opowieściami o rodzinnej pasji, którą są stare samochody marki Ford. Pokazał dzieciom wiele ilustracji i zdjęć takich aut. Opowiedział o rajdach i podróżach, w których biorą udział całą rodzinom. Przyniósł ze sobą także mnóstwo gadżetów związanych ze swoim hobby. Pani Małgosia – mama Michałka – opowiedziała swojej pracy grafika. Pokazała na czym polega ten zawód.

Czytaj dalej

WARSZTATY LEGO W PRZEDSZKOLU

W dniach 07 i 08 maja zapraszamy wszystkich naszych przedszkolaków na warsztaty lego.

http://przedszkolemiejskienr13.pl/wp-content/uploads/2019/03/lego-1180x664.jpg

Czytaj dalej

Dzień otwarty III H

received_1240055102825770

W czwartek 18.04.2019 w grupie III H odbył się dzień otwarty o charakterze wielkanocnym. Dzieci zaprezentowały najpierw swoje zdobyte umiejętności zarówno pod względem matematycznym, jak i pisownią. Wszystkie zadania nawiązywały do zbliżających się świąt Wielkanocy. Następnie wszyscy aktywnie brali udział w przeróżnych konkursach i zawodach. Rodzice naprawdę stanęli na wysokości zadania. Na zakończenie wszyscy podzieliliśmy się jajkiem składając sobie życzenia. To był mile spędzony czas, który w dobrych nastrojach powoli wprowadził nas w klimat świąteczny.

Czytaj dalej