Archiwum miesięczne Kwiecień 2019

Medycyna w grupie 7.

20190410_095041

Dnia 10.04.2019 w grupie 7 odbyły się zajęcia dydaktyczne prowadzone przez  położną. Dzieci dowiedziały się podstawowych zasad higieny i profilaktyki zdrowia. Zapoznały się z pracą pielęgniarki i lekarzy. Miały możliwość przeprowadzić operację na pluszowym misiu. Oglądać i nazywać narządy wewnętrzne. Specjalną atrakcją była możliwość przebierania się i używania narzędzi oraz akcesoriów medycznych. Po atrakcyjnej i pouczającej zabawie w lekarzy przedszkolaki bawiły się we własne narodziny. Radości i harcom nie było końca. Bohater tygodnia był tego dnia wyjątkowo dumny i szczęśliwy. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie do zajęć i wielkie serce dla dzieci.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie IV

20190426_123727

26.kwietnia gościliśmy Rodziców Michałka, w ramach programu Bohater Tygodnia. Pan Radek podzielił się z nami opowieściami o rodzinnej pasji, którą są stare samochody marki Ford. Pokazał dzieciom wiele ilustracji i zdjęć takich aut. Opowiedział o rajdach i podróżach, w których biorą udział całą rodzinom. Przyniósł ze sobą także mnóstwo gadżetów związanych ze swoim hobby. Pani Małgosia – mama Michałka – opowiedziała swojej pracy grafika. Pokazała na czym polega ten zawód.

Czytaj dalej

WARSZTATY LEGO W PRZEDSZKOLU

W dniach 07 i 08 maja zapraszamy wszystkich naszych przedszkolaków na warsztaty lego.

http://przedszkolemiejskienr13.pl/wp-content/uploads/2019/03/lego-1180x664.jpg

Czytaj dalej

Dzień otwarty III H

received_1240055102825770

W czwartek 18.04.2019 w grupie III H odbył się dzień otwarty o charakterze wielkanocnym. Dzieci zaprezentowały najpierw swoje zdobyte umiejętności zarówno pod względem matematycznym, jak i pisownią. Wszystkie zadania nawiązywały do zbliżających się świąt Wielkanocy. Następnie wszyscy aktywnie brali udział w przeróżnych konkursach i zawodach. Rodzice naprawdę stanęli na wysokości zadania. Na zakończenie wszyscy podzieliliśmy się jajkiem składając sobie życzenia. To był mile spędzony czas, który w dobrych nastrojach powoli wprowadził nas w klimat świąteczny.

Czytaj dalej

Warsztaty wielkanocne i zajęcia otwarte dla rodziców z grupy VII

DSC09042

W piątek 12.04. w grupie VII odbyło się spotkanie rodziców i dzieci wraz z nauczycielami z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Wprowadzeniem do tematu warsztatu pt:  „Palma Wielkanocna” były zajęcia otwarte prowadzone przez nauczycielkę Paulinę Andrzejewską. Celem zajęć oprócz walorów edukacyjnych czyli poznania symboli wielkanocnych było zaprezentowanie rodzicom naszej pracy na co dzień oraz edukacji przy wykorzystaniu metod multimedialnych a także  zaobserwowania swoich pociech podczas zabaw w grupie rówieśniczej.  Dzieci  doskonale zaprezentowały się w trakcie aktywności  z elementami pedagogiki zabawy( Klanza), przedstawiły swoje umiejętności przy okazji inscenizacji piosenek: „Pisanki” oraz „Święta, święta”. Po wstępie Pani Izabela Dzikowska zaprosiła wszystkich do wspólnego tworzenia Palm Wielkanocnych. Każda rodzina opuściła nasze przedszkole z barwną palmą. Wszystkim obecnym a także tym ,którzy nie mogli z nami być, składamy życzenia i podziękowania za przygotowany poczęstunek.

Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek
Niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek…
Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych,
Bogatego zająca i kurczaczków puszystych.
Świątecznego nastroju, biesiady obfitej,
Lukrowego baranka, a w dyngusa – głowy wodą zmytej!

Czytaj dalej

Informacja dotycząca dyżuru wakacyjnego 2019

 

W miesiącu LIPCU dla naszych dzieci dyżur wakacyjny pełni Przedszkole Miejskie nr 14
Dyżur w lipcu pełniony jest od  01 lipca do 31 lipca 2019r.
W czasie dyżuru przedszkole czynne jest w godzinach 07.00 – 17.00.

Rodzice zgłoszonych dzieci na dyżur wakacyjny są zobowiązani do:

- dostarczenia wypełnionej karty dziecka na dyżur,

- wniesienia opłaty za świadczenie usług przedszkolnych w dyżurującym przedszkolu w wyznaczonym terminie.


Opłaty:

Czytaj dalej