Archiwum dzienne 5 kwietnia 2019

Bohater tygodnia w grupie IV

20190329_132645

Ostatni tydzień marca Bohaterem Tygodnia była Zosia. Z tej okazji gościliśmy mamę Zosi – Panią Agnieszkę. Opowiedziała Ona dzieciom o zainteresowaniach Zosi. Bohaterka wraz z Mamą przygotowały super zabawy dla naszych przedszkolaków.

Czytaj dalej

Warsztaty z Pierwszej Pomocy w grupie IV

20190327_092816

27 marca grupa IV odbyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadzili zaprzyjaźnieniu strażacy. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w przypadku, gdy ktoś jest nieprzytomny i nie oddycha. Nauczyły się jak wykonać masaż serca oraz jak położyć człowieka w pozycji bocznej.

Prowadzącym Panom bardzo dziękujemy.

Czytaj dalej

Warsztaty z Pierwszej Pomocy w grupie VI

IMG_0051

Dnia 27.03.2019 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty  Pruszkowskiej Straży Pożarnej. Dzięki  wizycie funkcjonariuszy PSP Pruszków, poznaliśmy specyfikę pracy strażaka i  sprzęt strażacki oraz aktywnie uczestniczyliśmy w czynnościach związanych z udzielaniem Pierwszej Pomocy. Najmłodsi oraz personel mogli poznać i utrwalić zasady udzielania pomocy oraz ochrony życia. Uczyliśmy się reanimacji dorosłych również dzieci, pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa i wzywania pomocy.

Czytaj dalej