Archiwum dzienne 2 października 2019

Teatrzyk Ekologiczny

 

W ramach kampanii edukacyjnej Miasta Pruszków „Pruszków walczy o czyste powietrze”  przedszkolaki  z wszystkich grup wiekowych obejrzały i aktywnie uczestniczyły w wyjątkowej bajce pt: ” Czarownica Niska Emisja”o tym, jak Mlecz pospolity, Zaskroniec oraz czujna i rozsądna  Różyczka uratowali świat przed Czarownicą zatruwającą środowisko. Wspólnymi siłami bohaterów i przedszkolaków przyroda została uratowana przed zagładą.  Dzięki wiedzy maluchów, segregacji śmieci i zwykłej życzliwości drzewa zakwitły ponownie w zanieczyszczonym wcześniej lesie.

Czytaj dalej

„Barierołamacz” w grupie 6.

Gość w grupie 6.

W poniedziałek 30.09.2019r. naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość. Sportowiec, społecznik, działacz na rzecz osób z niepełnosprawnością, jednym słowem –Barierołamacz- Pan Artur Świercz.

W ramach tematu„ Jesteś moim przyjacielem – wszyscy jesteśmy z jednej bajki ” zaprosiliśmy wyjątkową osobę, dzięki której dowiedzieliśmy się, że mimo różnic wszyscy jesteśmy tacy sami. Choć czasem mamy ograniczenia to nie znaczy, że nie ma możliwości na realizację swoich marzeń.  Zawsze jest sposób! trzeba go tylko odnaleźć. Wprowadzeniem do wizyty były zajęcia na temat niesprawności i integracji osób z niepełnosprawnością. Obejrzeliśmy animację stworzoną przez dzieci „ Załoga naprzód” fundacji IMPULS oraz „Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki” kampanii przeciw wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Celem było budzenie w przedszkolakach empatii i spojrzenie na świat z innej perspektywy.

Czytaj dalej

Czego się uczymy w tym miesiącu?

Tego uczymy się w październiku

 grupa 2

Czytaj dalej

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne, grupa 2

 

październik 2019  grupa II A

Czytaj dalej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.

Czytaj dalej

Zaproszenie na teatrzyk w CKiS w Pruszkowie.

W dniu 17.10.2019 r.(czwartek )

grupy  przedszkolne :2H, 3H oraz 2A, 3A,4A, 5A, 6A,7A

  wyruszają autokarami do Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie przy ulicy Bohaterów Warszawy 4

na Bajkę Czerwony Kapturek”   (godzina: 10.30 )

-spektakl teatralny na podstawie tekstu Jana Brzechwy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie nasze Przedszkolaki!

Rodziców prosimy o podpisanie niezbędnej zgody na wyjazd u nauczycieli w grupach, w tygodniu w którym odbędzie się wycieczka oraz  przyprowadzenie dzieci tego dnia do przedszkola na śniadanie. 

Czytaj dalej