Edukacja Filmowa „Basia”

Bystra, pogodna bohaterka filmów  zaprosiła dzieci na cztery odcinki  przygód.

Basia to  pięcioletnia dziewczynka, tytułowa bohaterka książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Oglądając zestaw filmów o Basi, przenieśliśmy  się do świata jej codziennych przygód. Razem z Basią poznaliśmy jej rodzinę, przyjaciół, wybraliśmy  się do sklepu, do szkoły baletowej. Przekonaliśmy się, jakie radości i smutki towarzyszą codziennie małej dziewczynce, wspólnie z nią doznaliśmy wielu nowych rzeczy. Bajka wywołała wiele emocji tych trudnych ale również wielu radości.

Po prelekcji i animacji wiemy już:

  • Czym są pieniądze i jak nimi zarządzać?
  • Czy telewizor jest szkodliwy?
  • Czy gotowanie może być trudne?
  • Czy można pokonać tremę i lęk przed nieznanymi sytuacjami ?