Przedszkolaki z grupy VI w II edycji ogólnopolskiego programu ,, Uczymy dzieci programować”

Przedszkolaki z grupy VI we wrześniu 2018 r. przystąpiły do realizacji II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Uczymy dzieci programować” zorganizowanego przez EduSense – Rafała Mitkowskiego oraz Kodowanie na dywanie – Annę Świć.

Jest to program skierowany do dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Celem programu jest zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z nauki programowania poprzez doświadczenie i zabawę, a te z kolei będą łączyć jego elementy z zajęciami z różnych aktywności.

Słowo „programowanie” wciąż dla wielu kojarzy się z komputerem, tabletem, a wcale nie musi tak być. Zajęcia z nauki programowania będą realizowane w oparciu o materiały dydaktyczne (zgodne z podstawą programową) opracowane przez organizatorów. Będą one dotyczyły aktywności offlinowej i z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. Program poprzez realizację zajęć stawia na rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, oswajanie z nowoczesnymi technologiami, kształtowanie postaw prospołecznych, a także nabywanie umiejętności pracy w zespole, parach.
279725584218131849061316419109258053862287n1-225234