Projekt „Laboratorium zabawy”

„Laboratorium zabawy” to autorski projekt, który realizujemy w oparciu o książkę pt :„Jaskiniowcy zagubieni w XXI wieku. Praca terapeutyczna z małymi dziećmi” Hanny Olechnowicz. Ideą jego realizacji jest wyzwalanie w dziecku zainteresowania światem i poznawania go sposób naturalny, stopniowy przygotowujący kolejno zmysły i ciało do kontaktu z nim. Dzieci stają się tzw. „jaskiniowcami”, którzy poznają kolejne żywioły i zdobywają na ich temat wiedzę poprzez własne doświadczenia. Dzięki tym wiadomościom są gotowe do zmierzenia się wyzwaniami współczesnej cywilizacji oraz przygotowane na ewentualne zagrożenia wynikające z nadmiernego cywilizowania i technicyzowania współczesnego świata. Wiemy, że zbyt szybkie wkroczenie małego dziecka z rzeczywistości jaskiniowców w  XXI wiek może mieć niekorzystny wpływ na jego rozwój i powodować trudności,  których konsekwencją może być pozbawianie dziecka naturalnych czynników rozwojowych i związanej z nimi możliwości autoterapii.

Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2018/2019 w grupie VII przez Panią Paulinę Andrzejewską, która jest jednocześnie jego autorką.