Warsztaty naukowe w grupie VI

smartcapture

Fizyka w przedszkolu? Czy to możliwe? Ależ tak!!! We wtorek 11 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy „Laboratorium Juniora” z Pruszkowa. Nasi goście podczas spotkania zaprezentowali przedszkolakom różne eksperymenty i doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Dzieci uczestnicząc w pokazie były wprost zachwycone, a nasi goście zapewniali nas, że ,,to nie są czary”. Przedszkolaki obserwowały różne ,,zabawy” z wodą, słońcem i wiatrem. Przedszkolaki mogły obserwować efektowne doświadczenia przy okazji dowiadując się wielu nowych rzeczy. Na pamiątkę zajęć dzieci rysowały powstałe w wyniki reakcji chemicznej, którą same przeprowadziły niebieskie chmurki. Dzieci zostały także zachęcone do powtórzenia eksperymentów i zabaw z fizyką i chemią w domu lecz tylko i wyłącznie pod opieką rodziców.

smartcapture smartcapture rbt smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture rbt smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture smartcapture btr smartcapture smartcapture smartcapture rbt rbt btr smartcapture