Warsztaty naukowe w grupie VI

smartcapture

Fizyka w przedszkolu? Czy to możliwe? Ależ tak!!! We wtorek 11 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy „Laboratorium Juniora” z Pruszkowa. Nasi goście podczas spotkania zaprezentowali przedszkolakom różne eksperymenty i doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Dzieci uczestnicząc w pokazie były wprost zachwycone, a nasi goście zapewniali nas, że ,,to nie są czary”. Przedszkolaki obserwowały różne ,,zabawy” z wodą, słońcem i wiatrem. Przedszkolaki mogły obserwować efektowne doświadczenia przy okazji dowiadując się wielu nowych rzeczy. Na pamiątkę zajęć dzieci rysowały powstałe w wyniki reakcji chemicznej, którą same przeprowadziły niebieskie chmurki. Dzieci zostały także zachęcone do powtórzenia eksperymentów i zabaw z fizyką i chemią w domu lecz tylko i wyłącznie pod opieką rodziców.