Czego się uczymy ?

TEGO UCZYMY SIĘ W LISTOPADZIE

GRUPA II A

 

„Moja mama i mój tata” (piosenka)

  1. To właśnie moja mama, a to mój tata, najlepszy chyba duet z całego świata.Gdy mama zwykle nami i domem się zajmuje, to tata majsterkowicz wciąż wszystko reperuje.

Ref. Rower, pralkę i suszarkę, i zepsuty kran, zamek w szafce i szufladce – wszystko zrobi sam.Czy się okno nie domyka, czy też skrzypią drzwi,  tata wszystko to naprawi w mig. Tata wszystko to naprawi w mig.

  1. Więc mama robi obiad, zakupy, pranie, i o porządek w domu dba doskonale. Upiecze pyszne ciasto i tort udekoruje,a tata majsterkowicz wciąż wszystko reperuje.

Ref. Rower, pralkę…

 

 „Wszystkie dzieci” K. Datkun – Czerniak (wiersz)

W sercach dzieci  radość gości                                                                                                                                                       – gdy bezpieczne są. Mają prawo do miłości  – przecież po to są.