Drugi seans edukacji filmowej.

W dniu 9.12.2019 r. najstarsze grupy w naszym przedszkolu po raz kolejny uczestniczyły w projekcji filmu i lekcji. Tym razem rozmawialiśmy o rodzinie i wartościach z nią związanymi. Poznaliśmy przygodę świąteczną Emmy i Kacpra oraz  ich pluszaków w filmie norweskim. To trzecia odsłona przygód sympatycznych przedszkolaków według bestsellerowych książek Tora Age’a Bringsvard’a.

Czekając na Boże Narodzenie, Kacper i Emma przeżywają emocjonujące chwile. Oczywiście na miarę swojego wieku – a dla tych dzieciaków przygodą jest odkrywanie kalendarza adwentowego,  robienie choinkowych ozdób czy pieczenie ciastek. Ponieważ jednak radość to tylko jeden z emocjonalnych odcieni świata, dlatego beztroskiej zabawie towarzyszą już pewne problemy i rozczarowania. Widzowie poznają uczucia  negatywne i pozytywne oraz sposoby ich nazywania, wyrażania czy przeżywania w bezpieczny sposób. Poznają sposoby radzenia sobie w trudnej sytuacji jaką jest skomplikowana organizacja uroczystości świątecznej czy pogodzenie się ze stratą najbliższych.

Przed filmem sala CKIS wypełniła się śpiewem przedszkolaków :  „Kolędnicy -wędrownicy i Słodka-Choineczka” . A oprawa muzyczna filmu również wzbudziła w najmłodszych chęć do śpiewania w trakcie seansu.