Absolwenci Przedszkola.

Cóż za niespodzianka…. otwierają się drzwi naszej Sali i kto w nich stoi? 5 absolwentów naszego przedszkola. Z uśmiechem na twarzy , z okrzykiem „pani Eliza”. Radość, zdziwienie , zaskoczenie…. Ada, Marika, Maja, Emilka i Szymon-już uczniowie 7 klasy, a tak niedawno moje kochane przedszkolaki.

Zatęsknili po tylu latach. Dzieci z mojej obecnej grupy III były zachwycone.

Opowiadaliśmy jak było w przedszkolu siedem lat temu. Wspomnieniom nie było końca. Pamiętają ,że było pyszne jedzenie, pamiętają nasze wspaniałe przedstawienia w których brali udział- „Szkoła magii i czarów”, przedstawienia wigilijne, Festiwal Przedszkolaków i przecudowny występ „Rosja”( który zresztą można obejrzeć na You Tube). Odwiedziliśmy też „naszą” salę(gr.VI)- wszyscy pamiętali jak wtedy ustawione były meble, przy których stolikach siedzieli.

Poprosili również o to by móc jeszcze „pobawić” się na placu zabaw(ha, ha, ha).

Ale to nie koniec- odwiedzili również p. Beatkę i p. Rysia którzy akurat mieli zajęcia – mieli okazję być na próbie przedstawienia przygotowywanego przez gr.VI z okazji 11 listopada.

Na koniec wizyty wspólnie z dziećmi z naszej grupy bawiliśmy się przy piosence o krasnoludku.

Było mnóstwo radości i śmiechu.

Mieliśmy też chwilę dla siebie: opowiadali mi o swoich sukcesach w szkole ,o tym jak rozwijają swoje pasje, jakie mają plany na przyszłość… Są przekonani ,że to właśnie tu, w naszym przedszkolu mieli możliwość spędzenia cudownych chwil, nauczenia się wielu rzeczy i to właśnie tu zaszczepiono w nich bardzo ważne cechy: szacunek do drugiego człowieka, miłość do przyrody, zwierząt, radość z tego co się robi, nie poddawanie się gdy jest ciężko, a przede wszystkim tu właśnie odkryto w nich talenty jakie posiadają- Ada i Marika osiągają sukcesy w akrobatyce, interesują się teatrem i muzyką, Maja rozwija talent matematyczny ,interesuje się fotografiką, Emilka rysuje i cały czas rozwija się w tym kierunku, Szymon jest młodym piłkarzem…. każde z nich ma pasję, do tej pory przyjaznią się i myślę że tak to pozostanie. Aha…. jeszcze jedno… są wolontariuszami w Schronisku dla zwierząt i chcieliby także być wolontariuszami w przedszkolu. Już jesteśmy umówieni na następne spotkanie… ale co to będzie ?…..niespodzianka…. opowiem o tym , gdy się wydarzy.