Drzewo czterech pór roku

Drzewo czterech pór roku.


Dzieci z grupy 6 w pierwszym tygodniu Nowego Roku uczyły się dużo o kalendarzu i następstwie pór roku. Plastycznym podsumowaniem tego tematu było stworzenie pracy plastycznej „Drzewo czterech pór roku”. Najpierw namalowaliśmy sylwetkę bezlistnego drzewa na papierze pakowym. Potem, po wysuszeniu farby, podzieliliśmy się na cztery zespoły – po jednym na każdą porę roku. Każda grupa dostała papierowe elementy do przyklejenia na odpowiedniej części pracy: śnieżynki dla drużyny zimy, kwiaty i pąki listków dla wiosny, zielone liście i niedojrzałe jabłka dla lata i pomarańczowe liście oraz czerwone owoce dla jesieni. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i stworzyły wspaniałe dzieło, a przy okazji doskonaliły umiejętność komunikacji i współpracy w większym i mniejszym zespole.