Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2020r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Do naszej grupy zawitał Miś Maurycy, który z pomocą p. Kasi włączył nam prezentację o historii powstania pluszowego misia. Dowiedzieliśmy się, że ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosewelt w 1902r. wybrał się na polowanie, w trakcie którego postrzelono młodego niedźwiadka. Jego przerażenie wzbudziło takie współczucie, że sam szef rządu nakazał uwolnienie zwierzęcia. Stało się to inspiracją dla Morrisa Mitchoma, sklepikarza z Brooklynu, który rozpoczął produkcję pluszowych niedźwiadków, nazywając je imieniem Teddy, czyli pluszowy miś to tzw. „Teddy’s bear”. Rozpoznawaliśmy również zdjęcia znanych misiów z bajek:

Misia Coralgola, Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Yogiego, Troskliwe Misie, Gumisie, Małego Misia, Misia przyjaciela Margolci, Kung-fu pandę, Mojego przyjaciela niedźwiedzia, Niedźwiedzia przyjaciela Maszy.

Na koniec każdy z nas mógł samodzielnie wykonać własnego misia z papieru, nasz śliczne misiaczki zawitały w galerii prac grupy VII.

Każde dziecko kocha pluszowego misia