Dzień Uśmiechu

2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, które na co dzień najczęściej doświadczamy. Dzieci z grupy 3 wysłuchały bajki opowiadającej o sile uśmiechu i zatańczyły taniec radości do utworu „Pogoda na uśmiech”. Przedszkolaki kolorowały obrazki przedstawiające radosne minki, otrzymały też kolorowe baloniki, które same ozdobiły markerami i wycinankami. Na koniec każdy otrzymał medal za piękny udział w zajęciach „Dzień Uśmiechu” oraz naklejki-buźki, które przyklejone do bluzeczek towarzyszyły im przez cały dzień.

Wszystkim przedszkolakom, rodzicom i pracownikom przedszkola życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo „uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart. Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego, który go daje”, czyni nas lepszymi i piękniejszymi. 😀

„Nigdy nie żałuj uśmiechu,
uśmiech jest mową duszy.
Gdy słowa nic nie pomogą,