Materiały dla dzieci i Rodziców na temat Covid -19

Światowa Organizacja Zdrowia opracowuje materiały, które mają na celu pomóc w radzeniu sobie z trudnościami wynikającymi z panującej pandemii koronawirusa Covid – 19.

  • krótką prezentację dla dzieci na temat Covid-19, żeby było im łatwiej zrozumieć, co to jest ten koronawirus i jak się przed nim bronić
  • książeczkę pt.: „Jesteś moim bohaterem! O tym, jak dzieci mogą walczyć z COVID – 19”. Jest to historia opracowana dla dzieci, na podstawie badania dotyczącego tego, jak dzieci i ich rodziny na całym świecie radzą sobie z pandemią. Zaleca się, by książeczkę przeczytała dziecku osoba dorosła. Taka lektura może też być świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o naszych obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w tym trudnym czasie.
  • dodatkowe materiały dostępne są na:

https://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/przyjaciele-zippiego/aktualnosci-zippy/247-zadbajmy-o-zdrowie-psychiczne-i-samopoczucie-naszych-dzieci

Zachęcamy do lektury