Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja, dzieci z grupy 1A obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszystkie dzieci i panie w grupie przyszły do przedszkola w ubraniach wypełnionych różnorodnymi kropkami.

W czasie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania jak to maleńka kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Po rozmowie o swoich zdolnościach i talentach przedszkolaki obejrzały krótki film pokazujący historię Vashti (https://m.youtube.com/watch?v=7CRNTbFRJZo). Dalsza część dnia przepełniona była kropkowanymi zabawami. Dzieci dobierały kropki w pary, rozwijały pomysłowość układając z kropek różnorodne postacie i kształty , uczestniczyły w zabawach z użyciem chusty animacyjnej (wielkiej kropki 🙂 i kolorowych piłeczek. Kolorowały kropki wg. własnego pomysłu, a dzięki zastosowaniu kodu QR i wykorzystaniu aplikacji „Quiver” dzieci mogły obserwować jak ich kropki zamieniły się w przestrzenne kule. Po południu  nasze dzieci używając kredy ozdobiły kolorowymi kropkami przedszkolny plac zabaw.

Zapraszamy do obejrzenia galerii klikając na zdjęcia!