Międzynarodowy Dzień Kropki w naszym przedszkolu

Za sprawą amerykańskiego pisarza książek dla dzieci, Petera Reynoldsa od 2003 roku każdego 15 września obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Kropki. Bohaterką jednej z książek jest dziewczynka o imieniu Vashti, która martwiła się tym, że nie umie rysować. Nauczyciel przekazał jej następującą wskazówkę: Po prostu zrób znak i zobacz, dokąd cię zaprowadzi. Dziecko narysowało zatem na kartce małą kropkę. Następnego dnia Vashti była zaskoczona, widząc swój rysunek kropki na szkolnej wystawie. Dziewczynka była tak dumna ze swojej pracy, że zaczęła tworzyć rysunki z kropek. I tak, zarówno dziewczynka jak i mała, zwykła kropka stały się symbolem pewności siebie, kreatywności i wyjątkowej indywidualności, która tkwi w każdym z nas. I to jest historia, która rozpoczęła Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony od lat w naszym przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronach grup I A, V A, II H i III H.