Międzynarodowy Dzień Kropki

Grupa 4 w tym roku szkolnym, bierze udział w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Głównym celem tego projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi.Dzieci zostają wprowadzone w świat sztuki o charakterze lokalnym,ogólnopolskim, europejskim i światowym.Zapoznanie dzieci z wybranymi dziełami i ich twórcami,rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, rozwijanie postawy twórczej-to kolejne cele. Mamy do wykonania 20 zadań. Zadanie 1 już zaliczone-był to Międzynarodowy Dzień Kropki. 15.09 obchodziliśmy ten dzień bawiąc się wesoło i tworząc różne kropkowe dzieła. Dzień ten stwarza okazję do budowania pewności siebie,odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2003 r., kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” czyli „Kropka”, w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka uwierzyła w siebie i odkryła swój talent.Zabawy z kropką tak spodobały się dzieciom że ten dzień przyciągnął się na cały tydzień. Była piosenka o kropce,zabawy matematyczne ,plastyczne. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy.