Moduł I „Kreatywność” w ramach realizacji projektu „Emocja”

Przedszkolaki z grupy III zrealizowały w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” pierwszy moduł o nazwie „Kreatywność”. Oglądaliśmy bajkę „ The Doth”  o dziewczynce Vashti i rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości. Na arkuszu szarego papieru dzieci odrysowały kontur kolegi, który był podstawą do wykonania postaci Vashti. 15 września przedszkolaki ubrane w kropkowe ubrania starały się ożywić namalowane farbami kropki za pomocą aplikacji Quiver. W ramach realizacji tego modułu poznaliśmy również opowiadanie „Blok Rysunkowy”, ćwiczyliśmy uważność  w oparciu o „spokój i uważność żabki”, Bawiliśmy się piłeczkami wykorzystując chustę animacyjną. Poruszyliśmy także temat niepełnosprawności, zwracając szczególną uwagę na to czym jest język migowy i kto się nim posługuje. Staraliśmy się migać zwroty grzecznościowe (dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam, do widzenia) w oparciu o film instruktażowy dla dzieci.