Muzyka jest wszędzie

W tygodniu 01-05.03.2021r. dzieci z gr. VII uczestniczyły w zajęciach o tematyce „Muzyka jest wszędzie”.

Z tej okazji oglądaliśmy ciekawy film edukacyjny o filharmonii, rodzajach muzyki oraz instrumentów z aplikacji youtube. Bawiliśmy się interaktywnie w programie „Tyci Tukan i przedszkolaki”.

W ramach omawianych treści graliśmy na przedszkolnych instrumentach perkusyjnych takich jak: bębenek, klawesy, trójkąty, janczary oraz marakasy. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Pani Kasia umieściła na tablicy plansze z obrazkami instrumentów i wskazywała, która grupa dzieci ma grać. Każdy z nas mógł tworzyć muzykę. Granie na instrumentach przyniosło nam wiele pozytywnych wrażeń.

Z Panią Izą uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych, w trakcie których malowaliśmy muzykę farbami plakatowymi na arkuszach papieru, jednocześnie słuchając muzyki klasycznej, a konkretnie „Menuetu” L. Boccheriniego. Nasze piękne prace można podziwiać na grupowej tablicy. Uwielbiamy zajęcia z muzyką i o muzyce, bo bez niej byłoby nudno