Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej edycja 19/20

W dniu 18.11. 2019 r uczestniczyliśmy w prelekcji na temat przyjaźni i pokazie animacji „Pettson i Findus”- najlepsza gwiazdka.  Wspaniała historia w wyjątkowej stylistyce zaskoczyła dzieci i dorosłych.  To pierwsza animacja z cyklu „Filmowe przygody „o bardzo uniwersalnym przekazie, stanowiące idealną pomoc w budowaniu i rozwijaniu kompetencji społecznych dzieci.

Tematy które zostały poruszone to:

  • co to przyjaźń?
  • jak dbać o przyjaźń?
  • jak poprosić o pomoc ?
  • czy warto być samowystarczalnym?
  • czy prawdą jest ,że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie ?

Na takie pytania opowiadały dzieci i bohater filmu. Okazało się ,że w odpowiedzi na to pytanie pomógł kot. Zwierzęta mogą nam pomoc i być naszymi przyjaciółmi. Przypominają  nam o  bezinteresownej przyjaźni oraz czynieniu dobra. Pokazują ,że warto żyć i współżyć z innymi a samotność i pozorna niezależność nie prowadzą do szczęścia. Szczególnie warto o tym pamiętać w czas zbliżających się Świąt.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne seanse. Polecamy wszystkim. Dziękujemy Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie za takie możliwości edukacji w naszym mieście.