O projekcie

„Patriotyzm lokalny jest jak mała sadzonka drzewka, które posadzone w dobrym gruncie, zdrowo rośnie, by stać się dorodnym, pożytecznym drzewem, w przyszłości.”

PRUSZKÓW POZNASZ – POLUBISZ.

Międzyprzedszkolny projekt z zakresu edukacji regionalnej.

Pruszków, to nasza mała ojczyzna, dlatego też nauczyciele pruszkowskich placówek przedszkolnych postanowili zjednoczyć swoje siły i wprowadzić dzieci w świat wartości takich jak: kształtowanie uczuć patriotycznych, poczucia własnej tożsamości regionalnej, rozbudzanie zainteresowań miastem, w którym mieszkamy, kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i oryginalności naszego miasta, poznanie pruszkowskich tradycji poprzez kontakt ze sztuką ludową, zachęcenie do zwiedzania ciekawych miejsc, kształtowanie u dzieci postawy badacza, odkrywcy i poczucia przynależności do miejsca, w którym mieszkają.

Projekt „Pruszków poznasz – polubisz” ma na celu w znacznym stopniu przyczynić się do poszerzenia wiedzy z zakresu historii, kultury oraz terenów zielonych naszego miasta i w pozytywny sposób wpłynąć na stosunek uczestników projektu do swojej miejscowości. Mamy nadzieję, że współpraca i zaangażowanie wszystkich nauczycieli pruszkowskich placówek przyniesie wiele dobrego dla całej społeczności przedszkolnej w naszym mieście.

Więcej o projekcie przeczytasz pod linkiem: Międzyprzedszkolny projekt: Pruszków, poznasz – polubisz