Obchody Dnia Niepodległości

Dzieci z grupy 4 przez cały tydzień przygotowywały się do obchodów Dnia Niepodległości. W pierwszej kolejności poznały historię powstania Polski – wysłuchały legendy O Lechu, Czechu i Rusie oraz utrwaliły wiadomości o symbolach narodowych – kolorowały obrazek godła Polski i wykonały chorągiewki biało-czerwone. Dzieci wspólnie stworzyły kącik o Polsce i zaznaczyły na mapie stolicę naszego kraju, wiedząc gdzie płynie Wisła, gdzie są góry, a gdzie morze Bałtyckie. Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną pt.”Moja rodzina”. Nasze prace posłużyły do wykonania dekoracji w holu przedszkola. Następnie dzieci nauczyły się również pięknej piosenki o Polsce pt.”Jest takie miejsce- Polska”. Obchody Dnia Niepodległości zakończyliśmy obejrzeniem prezentacji i wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski. W tym dniu w naszej grupie odbył się także pokaż mody patriotycznej – było wspaniałe i biało-czerwono.