Szanowni Państwo,

Zapraszamy na cykl 7 warsztatów Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną pod nazwą ""Korzenie i skrzydła" przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym zamieszkałych na terenie Pruszkowa. Szkolenia pomogą rodzicom zrozumieć trudne zachowania ich dzieci i nauczyć się reagować na nie bez agresji. W czasie warsztatów rodzice poznają szereg konkretnych narzędzi pomocnych w budowaniu relacji z dzieckiem opartej na wzajemnym szacunku i poszanowaniu potrzeb obu stron.
Program cyklu obejmuje następujące tematy:
1. POZYTYWNE PODEJŚCIE, czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być uprzejmym i stanowczym jednocześnie.
2. DLACZEGO DZIECI ŹLE SIĘ ZACHOWUJĄ, czyli cztery sposoby zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić (2 spotkania)
3. KARA – CO ZAMIAST NIEJ, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy.
5. BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania.
6. WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia.

Miejsce: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie ul.Helenowska 3a, sala konferencyjna II piętro, wejście od strony poczty.
Termin: począwszy od dnia 30 stycznia 2023r w godz. 17.00-19.30 siedem kolejnych poniedziałków (z wyłączeniem ferii zimowych)

PRZED wypełnieniem formularza zgłoszeniowego prosimy o zapoznanie się z warunkami udziału w szkoleniach organizowanych przez MOPS (plik w załączeniu). Decydując się na udział w warsztatach deklarujecie się Państwo do udziału we wszystkich 7 spotkaniach szkoleniowych.

Zapisy na warsztaty WYŁĄCZNIE za pośrednictwem formularza:

"Korzenie i skrzydła" - cykl warsztatów dla rodziców dzieci w wieku 3-6 lat zamieszkałych w Pruszkowie.

Zapraszamy na cykl 7 warsztatów dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Warsztaty oparte są na pozytywnej dyscyplinie, pełnej miłości i szacunku metodzie wychowawczej. W czasie warsztatów rodzice uczą się patrzeć na trudne zachowania dzieci (np złość, agresja, krzyk) przez pryzmat ich potrzeb. Poznają i wdrażają szereg narzędzi, które pomagają budować dobrą relację rodzic-dziecko, uczą się alternatywnych do systemu kar i nagród sposobów stawiania dzieciom jasnych granic. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie niniejszego formularza. Wypełnienie formularza NIE JEST JEDNOZNACZNE z zakwalifikowaniem się na warsztaty. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Po wysłaniu formularza w ciągu 48 godzin skontaktuje się z Państwem osoba prowadząca warsztaty (Katarzyna Malinowska) i poinformuje czy zostaliście Państwo zakwalifikowani do bieżącej edycji. Warsztaty rozpoczną się 30 stycznia i będą trwały przez 7 kolejnych po

docs.google.com

Ilość miejsc na warsztatach ograniczona. Wypełnienie formularza NIE JEST JEDNOZNACZNE z zakwalifikowaniem się na warsztaty. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Po wysłaniu formularza w ciągu 24h otrzymacie Państwo informację czy zostaliście zakwalifikowani do udziału w warsztatach. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 502-244-173

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Malinowska - pedagog, socjoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny dla rodziców. Właścicielka Pracowni Szkoleniowej "Rodzina na warsztat". Od lat prowadzi warsztaty, szkolenia i indywidualne konsultacje wychowawcze pomagając rodzicom w pełnieniu tej ważnej roli. Współpracuje z wieloma organizacjami wspierającymi dziecko i rodzinę. Ekspert Linii 3 Plus - telefonu wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Prywatnie mama trójki dzieci w wieku szkolnym.

warunki udziału w warsztatach MOPS.pdf