Panel nr 3 – W krainie emocji w ramach akcji edukacyjnej „Niepełnosprawność – rozumiem, akceptuję, wspieram”

Panel nr 3 – W krainie emocji w ramach akcji edukacyjnej „Niepełnosprawność – rozumiem, akceptuję, wspieram”.

W trakcie realizacji panelu nr 3 w ramach akcji edukacyjnej „niepełnosprawność – rozumiem, akceptuję, wspieram” dzieci z grupy III odwiedziły „krainę emocji”. Nazywały emocje, które wcześniej wyłowiły w „jeziorze uczuć”, opowiadały o sytuacjach, w których one występują. W ramach wykonania zadania nr 2 dzieci brały udział w grze ,,Co czuje?”. Na podstawie krótkich historyjek przedszkolaki nazywały emocje, które według nich przeżywał bohater, a następnie dzieci wypowiadały się na temat swoich emocji, tzn. kiedy ostatnio czułem się smutny/smutna?, co sprawiło mi ostatnio dużo radości ?, czy jest coś czego się boję? Wykonanie tego zadania uświadomiło dzieciom , że wszyscy ludzie mimo różnic przeżywają emocje. W aktywności nr 3 ,,Specjalne miejsce” dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych miejsc, a następnie ozdabiając za pomocą bibuły pudełko po butach przedszkolaki stały się architektami magicznego miejsca .Wykonanie tego zadania sprawiło dzieciom dużo radości i każdy z przedszkolaków wypowiadał się co ukryje w swoim pudełeczku: jaką emocję lub jaką rzecz.  Przedszkolaki również chętnie wysłuchały bajki „Zaczarowane radio”, odpowiadały na pytania i aktywnie uczestniczyły w zabawie „radość sprawia mi…”