Program Stanford Harmony.

Sanford Harmony jest to  program wspierający rozwój społeczno-emocjonalny dzieci w wieku od 3 do 12 lat.Pomysłodawcą programu jest amerykański przedsiębiorca i filantrop T. Denny Sanford, którego misją była pomoc w tworzeniu lepszego jutra dla dzieci i młodzieży. Program został stworzony i opracowany na Arizona State University. Jego dystrybucję na terenie Stanów Zjednoczonych rozpoczęto w 2014 roku. Od tego momentu pracę z programem podjęło ponad milion dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Program Sanford Harmony:

  • zapewnia prawidłowy rozwój społeczno-emocjonalny dzieci,
  • wspiera proces budowania wspólnoty,
  • pomaga w nawiązywaniu dobrych relacji z rówieśnikami,
  • rozwija umiejętności komunikacyjne,
  • uczy okazywania empatii i szacunku,
  • pomaga rozwiązywać problemy i konflikty,
  • sprawia, że dzieci chętniej chodzą do przedszkola/szkoły.

Praca z programem polega na regularnych zajęciach, opartych na ciekawych historyjkach, rozmowach i zabawach w grupie z nauczycielem oraz w parach z rówieśnikami. W codziennych przygodach dzieciom towarzyszy Zi — sympatyczny ufoludek i główny bohater programu, który chce zaprzyjaźnić się z dziećmi i poznawać wspólnie z nimi Ziemię.

W roku szkolnym 2019/2020 będzie realizowany przez nauczycieli w grupach V A, IV A, II A, I A, III H, II H.