Projekt Emocje- moduł Empatia

Projekt Emocje.

Przedszkolaki z grupy III A zrealizowały moduł 4 – Empatia, dzięki któremu rozwinęły umiejętność wzajemnego zrozumienia i szacunku. Dzieci w oparciu o animację, opowiadanie o Antku i wycieczce do aquaparku oraz bajki bez barier zrozumiały pojęcie empatii, nauczyły się okazywać empatię innym, zrozumienie osobom niepełnosprawnym. Dzieci zapoznane zostały z różnymi rodzajami niepełnosprawności na podstawie bajki terapeutycznej i ilustracji, a potem uczestniczyły w zabawie „złap stopą”, próbowały także otworzyć znalezione pudełko z zamkniętymi oczami i dotykać przedmioty o rożnej fakturze. Wspólnie zastanawialiśmy się co się dzieje, jeśli któryś ze zmysłów nie działa. Nawiązując do empatii zwróciliśmy uwagę na pewne dni w roku poświęcone osobom z niepełnosprawnością m.in. : Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Światowy dzień Zespołu Downa. W formie zdalnej chętne dzieci wykonały skarpetkową pacynkę. W trakcie realizacji tego modułu dzieci także wypełniały karteczkami „słoik wdzięczności”, określały emocje, które im towarzyszą w określonych sytuacjach, segregowały je, grały w memory „emocje” i rozróżniały „dźwięki emocji”.