Przedszkole do hymnu!

 

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.Nasze przedszkole odpowiedziało na to  zaproszenie i wzięło udział w akcji. Na ten dzień i godzinę wszystkie dzieci wraz z nauczycielami oraz opiekunami stawili się na sali widowiskowej ,aby ramię w ramię odśpiewać  „Mazurek Dąbrowskiego”. Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada zajmują w naszym kalendarzu i sercach szczególne miejsce. Czego wyrazem jest coroczna biało-czerwona galeria, Kącik Małego Patrioty oraz widowisko artystyczne dla najmłodszych widzów o tematyce patriotycznej.  Świętowanie jest dla nas powodem do zadumy i uczczenia pamięci bohaterów 1918roku ale także okazją do radości  a także dumy z tego, że możemy cieszyć się wolnością codziennie.

 

[youtube id=”xsYTQpp47to”]