„Rekord dla Niepodległej”. Świętujemy razem setną rocznicę odzyskania niepodległości

W całej Polsce (ale też poza granicami Rzeczpospolitej), w ponad 16 tysiącach placówek oświatowych, dnia 9.11.2018r. dokładnie o godzinie 11:11, wybrzmiał w salach, na boiskach, korytarzach hymn Polski. Wszystkie te przedszkola i szkoły wzięły udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, której celem było odśpiewanie przez jej uczestników – uczniów, nauczycieli, dyrekcję czterech zwrotek polskiego hymnu. Akcja ta została zainicjowana, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przez Minister Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Również  nasze przedszkole włączyło się w to niecodzienne wydarzenie. Dzieci ubrane na biało-czerwono wspólnie z nauczycielkami i panią dyrektor odśpiewały z dumą i powagą całe cztery zwrotki hymnu.

[youtube id=”tbyvDP1SVRA”]