Teatrzyk Ekologiczny

W ramach kampanii edukacyjnej Miasta Pruszków „Pruszków walczy o czyste powietrze”  przedszkolaki  z wszystkich grup wiekowych obejrzały i aktywnie uczestniczyły w wyjątkowej bajce pt: ” Czarownica Niska Emisja”o tym, jak Mlecz pospolity, Zaskroniec oraz czujna i rozsądna  Różyczka uratowali świat przed Czarownicą zatruwającą środowisko. Wspólnymi siłami bohaterów i przedszkolaków przyroda została uratowana przed zagładą.  Dzięki wiedzy maluchów, segregacji śmieci i zwykłej życzliwości drzewa zakwitły ponownie w zanieczyszczonym wcześniej lesie.

Spektakl, pomoce dydaktyczne z których korzystamy w przedszkolu i udział w sprzątaniu świata mają na celu kształtowanie ekologicznych postaw obywatelskich. Mamy nadzieję,że zdobytą w ten sposób wiedzą nasi wychowankowie podzielą się ze swoimi rodzicami.