Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości w przedszkolu

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości  dnia 8.11.2018 r.wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień . Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Po zaśpiewaniu hymnu przedstawiono krótką lekcję patriotyzmu w wykonaniu nauczycielek i dzieci z kilku naszych grup przedszkolnych. Podczas uroczystości wykorzystano znane pieśni patriotyczne oraz współczesne pieśni takie jak „Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Płynie Wisła, płynie”, „Polskie kwiaty”, „Co to jest niepodległość” czy „Polska”.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

[youtube id=”dIDgV-1uK6A”]