W krainie wyobraźni

W krainie wyobraźni

Wyobraźnia występuje we wszystkich obszarach aktywności twórczej małego dziecka .
Realizując II moduł projektu edukacyjnego „Emocja” dzieci brały udział w cyklu zajęć związanych z wyobraźnią.
Wprowadzeniem do realizacji zajęć, pogadanki na temat wyobraźni było „Opowiadanie o Żółtym Baloniku”. Maluszki z dużym zaangażowaniem wykonały pracę
plastyczna – Balon wyobraźni. Używając wyobraźni wspólnie bawiły się żółtym balonikiem podając go sobie na różne sposoby np.: bardzo ciężki , pachnący, chory, kłujący, delikatny jak motylek itp. Dzieci z zaciekawieniem pomagały w wykonaniu doświadczenia z balonikiem, pokazującego moc przyciągania (zjawisko elektrostatyczne ).
W czasie zajęć dzieci podzieliły się swoimi marzeniami/wyobrażeniami związanymi z prezentem pod choinką. Każde marzenie zostało zapisane na śnieżynkach, którymi dzieci ozdobiły Drzewko Marzeń/ Wyobraźni.