Warsztaty dla Rodziców

Szanowni Państwo,

zapraszamy na cykl 7 warsztatów Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną pod nazwą „Korzenie i skrzydła” przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Szkolenia pomogą rodzicom zrozumieć trudne zachowania ich dzieci i nauczyć się reagować na nie bez agresji. W czasie warsztatów rodzice poznają szereg konkretnych narzędzi pomocnych w budowaniu relacji z dzieckiem opartej na wzajemnym szacunku i poszanowaniu potrzeb obu stron.
Program cyklu obejmuje następujące tematy:
1. POZYTYWNE PODEJŚCIE, czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być uprzejmym i stanowczym jednocześnie.
2. DLACZEGO DZIECI ŹLE SIĘ ZACHOWUJĄ, czyli cztery sposoby zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić (2 spotkania)
3. KARA – CO ZAMIAST NIEJ, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy.
5. BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania.
6. WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia.

Miejsce: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie ul.Helenowska 3a, sala konferencyjna, wejście od strony poczty.

Termin: począwszy od dnia 19 stycznia 2022r w godz. 17.30-20.00

 

Zapisy na warsztaty WYŁĄCZNIE za pośrednictwem formularza: https://docs.google.com/forms/d/1Zdw0ZM07DxgDL8umOYuMTPAmWgIpXMStUXFrzubC8xA/edit

Ilość miejsc na warsztatach ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Po wysłaniu formularza w ciągu 24h otrzymacie Państwo informację czy zostaliście zakwalifikowani do udziału w warsztatach. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 502-244-173

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Malinowska – pedagog, socjoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny dla rodziców. Właścicielka Pracowni Szkoleniowej „Rodzina na warsztat”. Od lat prowadzi warsztaty, szkolenia i indywidualne konsultacje wychowawcze pomagając rodzicom w pełnieniu tej ważnej roli. Współpracuje z wieloma organizacjami wspierającymi dziecko i rodzinę. Ekspert Linii 3 Plus – telefonu wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Prywatnie mama trzech dziewczynek w wieku szkolnym.