Warsztaty z Pierwszej Pomocy

Dnia 27.03.2019 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty  Pruszkowskiej Straży Pożarnej. Dzięki  wizycie funkcjonariuszy PSP Pruszków, poznaliśmy specyfikę pracy strażaka i  sprzęt strażacki oraz aktywnie uczestniczyliśmy w czynnościach związanych z udzielaniem Pierwszej Pomocy. Najmłodsi oraz personel mogli poznać i utrwalić zasady udzielania pomocy oraz ochrony życia. Uczyliśmy się reanimacji dorosłych również dzieci, pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa i wzywania pomocy.

Ciężka praca gości w naszym przedszkolu w grupach najstarszych została doceniona specjalnymi podziękowaniami i medalami wręczonymi od przyszłych strażaków Gabrysia i Kacpra. Dzięki okazanej nam otwartości a także życzliwości mogliśmy zrealizować program współpracy naszej placówki ze środowiskiem lokalnym oraz profilaktyki bezpieczeństwa wśród dzieci.

No Images found.