Za nami uroczyste otwarcie sali integracji sensorycznej w naszym przedszkolu.

Wśród zaproszonych gości, którzy celebrowali z nami ten moment, byli: p. Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa, p. Marzanna Geisler Naczelnik Wydziału Edukacji, p. Monika Jagiełło Przewodnicząca Rady Rodziców a także dyrektorzy pruszkowskich szkół i przedszkoli.

Sala integracji sensorycznej powstała dzięki owocnej współpracy organu prowadzącego z przedstawicielami Medica-med w Pruszkowie oraz dyrektorami pruszkowskich przedszkoli. Występ dzieci z gr VI o tematyce zdrowotnej, wprowadził gości w atmosferę spotkania.

Wydarzenie miało na celu, nie tylko zainaugurowanie działalności tego miejsca, ale również zaprezentowanie pracy terapeutycznej z dziećmi przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu.

Wyposażenie sali terapeutycznej zachęca dziecko do podejmowania różnych aktywności, w atmosferze poczucia bezpieczeństwa i pozytywnych emocji. Specjaliści mówią, że integracja sensoryczna to sposób porządkowania przez mózg informacji odbieranych przez zmysły.

Mamy nadzieję, że prowadzone w nowej sali terapeutycznej zajęcia, będą przynosiły pozytywne zmiany rozwojowe, satysfakcję i radość naszym przedszkolakom.