prawa dziecka

21 listopada Przedszkole Miejskie nr 13 brało udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych w Polsce przez UNICEF. W tym roku 20 listopada przypadło w niedzielę, to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości zarówno dzieci, jak i dorosłych stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci.