W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej "Przedszkolaki jedzą zdrowo i kolorowo", dzieci z grupy V i VII odwiedziła Pani Małgorzata Różańska, dietetyczka, reprezentująca firmę Foodarea.  https://www.facebook.com/foodarea.poradniadietetyczna/

Pani Małgorzata poprowadziła w grupach warsztaty, na których dzieci dowiedziały się jak ważne w zdrowym odżywianiu są warzywa i owoce. Dzieci poznały różne warzywa i owoce, mogły obserwować ich kolory i kształty, a także poznać ich zapach i smak. Dzieci uczestniczyły też we wspólnych zabawach, wykorzystując wcześniej zdobytą wiedzę. Następnie obserwowały jak powstają  koktajle z owoców i warzyw, po czym odbyła się wspólna degustacja. Spotkanie sprawiło przedszkolakom wiele radości, a koktajle bardzo wszystkim smakowały. Na prośbę dzieci podajemy od pani Małgosi dwa przepisy:

Koktail nr 1

Szpinak baby + truskawki + banany + odrobina wody

Koktajl nr 2

Szpinak baby + 1/2 cytryny + borówki + truskawki + banany

 

 

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika.

Nasza Strona internetowa używa plików cookies do prawidłowego działania strony w tym do celów statystycznych. Korzystanie ze Strony bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Plików Cookies

Zrozumiałem