Poranek w przedszkolu to ważnym elementem dnia. Jest to czas na schodzenie się dzieci oraz włączenie się dziecka do całodziennego życia przedszkolnego. Aktywny poranek pozwala dzieciom przede wszystkim rozwijać ogólną sprawność fizyczną, ale także poprzez ruch uaktywnia u przedszkolaków procesy emocjonalno–społeczne oraz poznawcze. Zabawy ruchowe rozwijają pamięć i wyobraźnię twórczą, kształtują osobowość dziecka i takie cechy charakteru jak: samodzielność, zdyscyplinowanie, dokładność, uczą współpracy w zespole, rozwijają społecznie.Ruch to zdrowie nie tylko ciała, ale i ducha, a to jak się ruszamy, wpływa na to, jak myślimy i co czujemy. Dlatego chcą od samego rana pobudzić dzieci do podejmowania różnorodnych działań w ciągu dnia, nasze przedszkole postawiło sobie za cel wprowadzenie innowacji pedagogicznej „Aktywne poranki”.

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika.

Nasza Strona internetowa używa plików cookies do prawidłowego działania strony w tym do celów statystycznych. Korzystanie ze Strony bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Plików Cookies

Zrozumiałem