11 czerwca 2024r. w naszym przedszkolu odbył się finał konkursu „Dzieci chronią środowisko. Środowisko przyjazne dzieciom”.
Nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród przez Prezydenta Miasta Pruszkowa Piotra Bąka i Zastępcę Prezydenta Miasta Pruszkowa Michała Landowskiego.
Występy artystyczne dzieci z gr VII uświetniły uroczystość.
W ramach edukacji ekologicznej, w pruszkowskich przedszkolach, od  15 stycznia do 10 maja 2024 r., był realizowany projekt edukacyjny: „Dzieci chronią środowisko. Środowisko przyjazne dzieciom 2024”. W projekcie wzięło udział blisko 2000 dzieci z pruszkowskich przedszkoli w wieku od 3 do 6 lat.
Celem projektu było kształtowanie proekologicznej postawy dzieci w wieku przedszkolnym, a także kształcenie umiejętności zabawy – pracy w grupie rówieśniczej i współdziałania z dorosłymi. Miło nam poinformować, że Przedszkole Miejskie nr 13 zajęło II miejsce w konkursie zbiórki baterii i akumulatorów przenośnych i otrzymało nagrodę w postaci chust do żonglowania dla dzieci z każdej grupy przedszkolnej.

Nadzór nad projektem sprawowali: AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań S.A., AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Wydział Ochrony Środowiska i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Pruszkowa

Pruszkowskie przedszkolaki zebrały w sumie 6 066 kg zużytych baterii.

Wyniki konkursu

 

 

Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika.

Nasza Strona internetowa używa plików cookies do prawidłowego działania strony w tym do celów statystycznych. Korzystanie ze Strony bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Plików Cookies

Zrozumiałem