Kategorie Grupa 6

Wysyłanie Świątecznych Życzeń w grupie VI

DSC_8039

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia są bardzo silnie zakorzenione w każdym polskim domu. Jest ich bardzo wiele. Jedną z nich jest wysyłanie Kartek Świątecznych. Najpiękniejsze są kartki te, które powstają w przedszkolu, własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdobione różnymi technikami z życzeniami prosto z serca. Właśnie takie kartki świąteczne powstały w naszej grupie. Karty wraz z serdecznymi życzeniami zostały wysłane do Powstańców oraz do naszych 12 zaprzyjaźnionych placówek znajdujących się na terenie Polski i  zagranicą.

Czytaj dalej

Realizacja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” grupa VI A

DSC_7947

W minionym tygodniu dzieci z grupy 6 w ramach tematu „Moje zdrowie i bezpieczeństwo”zrealizowały założenia programu edukacyjnego ” Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”. W ramach kampanii edukacyjnej dzieci poznały Śmiałka- głównego bohatera akcji. Śmiałek jest pluszowym misiem, który ma dodawać dzieciom odwagi, wyjaśniać nieznane im dotąd zagadnienia związane z zagrożeniami różnymi chorobami oraz uświadamiać im jak ważny jest proces leczenia tych chorób.

Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie jak właściwie dbać o higienę osobistą, jak należy prawidłowo należy myć ręce i zęby oraz jak w prosty i domowy sposób wykonać kule solne do kąpieli. Oglądaliśmy także film edukacyjny „Choroby spowodowane brakiem higieny osobistej”, które uświadomił nam jakie mogą być konsekwencje nie przestrzegania higieny osobistej oraz co grozi nam ze strony wirusów i bakterii.  Nie zabrakło też konkursu, którego zadaniem było stworzenie portretu naszego bohatera Śmiałka.

* Program  ma za zadanie poszerzyć wiedzę rodziców i nauczycieli w zakresie przyczyn, przebiegu i łagodzenia dolegliwości związanych z chorobami wieku przedszkolnego. Chcemy uświadomić, że nie wynikają one z zaniedbań w domu czy przedszkolu, ale mogą przydarzyć się każdemu dziecku i nie powinny być tematem tabu. Chcemy również położyć nacisk na potrzebę wczesnego, wzajemnego informowania się rodziców i wychowanków o wszystkich niepokojących oznakach, zauważonych u dzieci w myśl zasady „Im wcześniej tym lepiej!”

Czytaj dalej

Andrzejki w grupie VI A

DSC_7977

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono  w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Próbując odczytać swoją przyszłość prześcigano się na najróżniejsze sposoby . Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami.

Przedszkolaki z grupy VI również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Były więc wróżby z monetą, samowiążące się sznurki, lanie wosku, wędrujące buty i  zakodowane andrzejkowe obrazki.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach ulubionych piosenek.

Czytaj dalej

TEGO SIĘ UCZYMY W GRUDNIU GRUPA VI A

Czytaj dalej

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne Grudzień 2018 grupa VI

Czytaj dalej

Ozobotowy Dzień Pluszowego Misia w grupie VI

DSC_7845

W dniu 26.11.2018r. nasze przedszkolaki z grupy VI uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Tego dnia obchody w naszej grupie miały nieco inny charakter,bowiem przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie ozobotów.Dzieciom w rozwiązywaniu zadań pomagały pluszowe misie, które wraz z dziećmi kodowały drogę na naszej macie, a także odczytywały i przenosiły kody na misie papierowe. Na koniec zawiązały się „misiowe” przyjaźnie, a ozoboty musiały pokonań „misiową” trasę.

W tym dniu nie zabrakło także innych atrakcji – dzieci wraz z misiem wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, bawiły się przy piosenkach czy też degustowały miód.

To był miły dzień.

Czytaj dalej