Kategorie Grupa 6

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne Luty grupa VI

Czytaj dalej

eTwinning w naszym przedszkolu

eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.  Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Szkoły i przedszkola, które biorą udział w programie nazywane są bliźniaczymi – stąd też nazwa programu.

Portal eTwinning (www.etwinning.net) jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 170 000 członków i ponad 5324 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół, przedszkoli z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk.

Poprzez wykorzystanie Internetu przedszkola europejskie wymieniają się informacjami o  tradycjach, obchodach krajowych świąt, przyrodzie, najbliższym środowisku, doświadczeniach i technikach plastycznych..

eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

logo_etwinning

Projekty realizowane w naszym przedszkolu w roku 2018/2019 w ramach eTwinning:

1. Projekt „Mały Patriota” – grupa VI.

2. Projekt „Cztery żywioły- aktywne przedszkolaki”  – grupa IIIA, VII.

Czytaj dalej

Bohater Tygodnia w grupie VI

DSC_8591

Za nami kolejne spotkanie z Bohaterem Tygodnia. W minionym tygodniu naszym Bohaterem była Ola. Dziewczynka przyniosła ulubione książki , zabawki oraz zdjęcia, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać jej zainteresowania, rodzinę, ważne momenty jej życia. W piątek odwiedziła przedszkole mama Oli, która opowiedziała o wykonywanym zawodzie – pracy w banku. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się więcej na temat bankowości, co to jest waluta czy też bilon.

Serdecznie  dziękujemy z miłe spotkanie i poświęcony czas !!!

Czytaj dalej

Projekt „Mały Patriota” w grupie VI

DSC_8605

W minionym tygodniu odwiedził nas nietypowy gość – maskotka projektu Mały Patriota. Dzieci chętnie opiekowały się naszym pluszowym gościem.  Maskotka towarzyszyła nam podczas różnych zajęć i gier zespołowych. W czasie wspólnych zabaw dzieci  przygotowały także ilustracje z orłem, które zostały wysłane do jednego z przedszkoli w Polsce, biorącego udział w projekcie.

Czytaj dalej

Jak nasza sala przedszkolna zmieniła się w salon kosmetyczny…

IMG_0837

Kolejnym miłym gościem w ramach Bohatera tygodnia, który odwiedził nasze przedszkole była mama Jasia. Najpierw dowiedzieliśmy się paru informacji na temat Jasia i jego rodziny, a potem Pani Magda zmieniła salę przedszkolną w salon kosmetyczny. Opowiadała dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure, ale również dbanie o higienę, nie tylko przez dziewczynki, ale również i chłopców.

Nasz gość zaprezentował także dzieciom zawartość swojego kuferka, w którym znajdowały się różne kosmetyki. Omówiła zabiegi, które pomagają nam dbać o naszą skórę. Z ogromną ciekawością przedszkolaki słuchały tego, o czym mama Bohatera opowiadała i co pokazywała. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za poświęcony czas, ciekawą zajęcia i prezent w postaci gry dla dzieci.

Czytaj dalej

Wesołe zabawy z literkami w grupie 6

DSC_8350

Jednym z głównych zadań przedszkola jest przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dlatego też w codziennej pracy realizujemy z dziećmi zabawy i ćwiczenia kształtujące gotowość do nauki czytania i pisania. Co jakiś czas organizujemy zabawy z literkami, które oswajają dzieci ze znakami graficznymi liter na zasadzie zabawy.

Czytaj dalej