Kategorie Grupa 6

Warsztaty naukowe w grupie VI

smartcapture

Fizyka w przedszkolu? Czy to możliwe? Ależ tak!!! We wtorek 11 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy „Laboratorium Juniora” z Pruszkowa. Nasi goście podczas spotkania zaprezentowali przedszkolakom różne eksperymenty i doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Dzieci uczestnicząc w pokazie były wprost zachwycone, a nasi goście zapewniali nas, że ,,to nie są czary”. Przedszkolaki obserwowały różne ,,zabawy” z wodą, słońcem i wiatrem. Przedszkolaki mogły obserwować efektowne doświadczenia przy okazji dowiadując się wielu nowych rzeczy. Na pamiątkę zajęć dzieci rysowały powstałe w wyniki reakcji chemicznej, którą same przeprowadziły niebieskie chmurki. Dzieci zostały także zachęcone do powtórzenia eksperymentów i zabaw z fizyką i chemią w domu lecz tylko i wyłącznie pod opieką rodziców.

Czytaj dalej

„PRZEDSZKOLNY” DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE VI

IMG-20190609-WA0015

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. W naszym przedszkolnym ogrodzie tego dnia cały dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy w kolorowych piłkach, skoki na różnego rodzaju „dmuchańcach”, zjazdy z ogromnej dmuchanej zjeżdżalni oraz przygotowanie waty cukrowej.  Dzieci bawiły się wspaniale.

Czytaj dalej

Olimpiada sportowa przedszkolaków

20190524_115551

W piątek 24.05.2019r grupa III H i grupa VI pojechały na zawody sportowe reprezentując nasze przedszkole. Dzieci okazały się wspaniałymi sportowcami. Z wielkim zaangażowaniem i oddaniem pokonywały wszystkie konkurencje. Bardzo pomógł doping kolegów i koleżanek siedzących na trybunach a także Pani Dyrektor, która mocno trzymała za nas kciuki. Organizatorzy wspierali kibiców częstując słodkimi upominkami, natomiast sportowcy za trud i wysiłek, jaki włożyli w wykonanie konkurencji otrzymali medale i oczywiście piękny puchar. To była wspaniała przygoda dla naszych podopiecznych i myślę, że na długo zostanie w pamięci.

Czytaj dalej

Wycieczka do Kawęczyna

IMG-20190520-WA0026

W dniu 20 maja 2019 r. nasi wychowankowie wyjechali na wycieczkę do Kawęczyna k/ Tarczyna do Gościńca Wiecha. Mottem przewodnim wycieczki było hasło „Od Ziarenka do Bochenka”.

Program wycieczki był bardzo ciekawy i bogaty. Na początku odbyło się staropolskie powitanie chlebem  i solą przez gospodarza ubranego w strój ludowy. Następnie był poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą. Po posiłku odbyły się zajęcia w piekarni z pokazem fragmentu cyklu produkcji pieczywa i urządzeń wykorzystywanych dawniej do tego celu. Potem zwiedzaliśmy starą wiejską zagrodę z izbą etnograficzną, w której znajdowała się m.in. kuchnia węglowa, gliniane i żeliwne naczynia, żelazko z duszą. Dużą atrakcją dla dzieci były zajęcia w starej stodole oraz możliwość wydojenia sztucznej krowy. Zobaczyliśmy także pokaz sztuki kowalskiej  i wybijanie w kuźni monet pamiątkowych. Po tych wyczerpujących zajęciach była chwila relaksu i przejażdżka po terenie gościńca zadaszonym wozem konnym, podczas której dzieci mogły podziwiać uroki przyrody, wiatraki i różne zwierzęta.  Po powrocie z tej wyprawy wszyscy chętnie i ze smakiem zjedli kiełbaskę z ogniska. Po posiłku udaliśmy się na spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków. Zwiedziliśmy młyn i wysłuchaliśmy opowieści młynarza, jak przerabia się żyto na mąkę. Gościniec Wiecha to wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas, a jednocześnie zapoznać dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi w dawnych czasach.

Czytaj dalej

Wiosenny ogródek w grupie VI

DSC_8498

Nadeszła wiosna! Pora zasadzić i posiać warzywa w naszym ogródku. Dzieci z naszego przedszkola dobrze wiedzą, że zjadanie zdrowych warzyw jest bardzo ważne dla ich zdrowia. W okresie jesienno – zimowym hodujemy i chętnie zjadamy smaczne kiełki nasion różnych roślin, a wiosną uprawiamy nasz ogródek. Rosną na nim pachnące zioła i ulubione przez dzieci warzywa.

Czytaj dalej

WARSZTATY WIELKANOCNE W GRUPIE VI

cof

11.kwietnia  w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte połączone z warsztatami plastycznymi. Przedszkolaki zaprosiły swoich Rodziców do Wielkanocnego kodowania. Celem zajęć było  wprowadzanie elementarnych podstaw kodowania wśród przedszkolaków oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, współpracy w grupie i koncentracji uwagi. Podczas zajęć z kodowania dzieci zostały podzielone na 2 zespoły – zielony i żółty.  Grupy wspólnie miały za zadania: uporządkować wielkanocne pisanki według podanych współrzędnych, pozbierać do koszyczka jak najwięcej pisanek oraz policzyć pisanki zajączka i ułożyć z drewnianych puzzli drogę dla ozobota. Dzieci ochoczo zabrały się do wykonania postawionych przed nimi zadań. Zgodnie razem współpracowały na sukces całej grupy.  Po zajęciach dzieci wspólnie z Rodzicami wykonały piękne palm Wielkanocne.

Czytaj dalej