Kategorie Grupa 6

WARSZTATY WIELKANOCNE W GRUPIE VI

cof

11.kwietnia  w grupie VI odbyły się zajęcia otwarte połączone z warsztatami plastycznymi. Przedszkolaki zaprosiły swoich Rodziców do Wielkanocnego kodowania. Celem zajęć było  wprowadzanie elementarnych podstaw kodowania wśród przedszkolaków oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, współpracy w grupie i koncentracji uwagi. Podczas zajęć z kodowania dzieci zostały podzielone na 2 zespoły – zielony i żółty.  Grupy wspólnie miały za zadania: uporządkować wielkanocne pisanki według podanych współrzędnych, pozbierać do koszyczka jak najwięcej pisanek oraz policzyć pisanki zajączka i ułożyć z drewnianych puzzli drogę dla ozobota. Dzieci ochoczo zabrały się do wykonania postawionych przed nimi zadań. Zgodnie razem współpracowały na sukces całej grupy.  Po zajęciach dzieci wspólnie z Rodzicami wykonały piękne palm Wielkanocne.

Czytaj dalej

Warsztaty z Pierwszej Pomocy w grupie VI

IMG_0051

Dnia 27.03.2019 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty  Pruszkowskiej Straży Pożarnej. Dzięki  wizycie funkcjonariuszy PSP Pruszków, poznaliśmy specyfikę pracy strażaka i  sprzęt strażacki oraz aktywnie uczestniczyliśmy w czynnościach związanych z udzielaniem Pierwszej Pomocy. Najmłodsi oraz personel mogli poznać i utrwalić zasady udzielania pomocy oraz ochrony życia. Uczyliśmy się reanimacji dorosłych również dzieci, pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa i wzywania pomocy.

Czytaj dalej

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE KWIECIEŃ – GR. VI

Czytaj dalej

WARSZTATY LEGO W GRUPIE 6

DSC_8293

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję brać udział w warsztatach z wykorzystaniem klocków Lego podczas których wszyscy mogli wejść w rolę małych konstruktorów.  Dzięki wskazówkom prowadzących i papierowej instrukcji dzieci stworzyły  niezwykłe budowle.

Warsztaty okazały się nie tylko wspaniałą zabawą, pozwoliły także rozwinąć  kreatywność, wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne naszych dzieci.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie 6 – LUTY

IMG_0916

W minionym miesiącu odwiedzili nas kolejni  rodzice naszych bohaterów tygodnia.  Mama Juliana, naszego pierwszego bohatera w miesiącu lutym, opowiedziała nam o rodzinie bohatera i swojej pracy. Podczas zajęć dowiedzieliśmy, że mama bohatera pracuje w zakładzie produkcyjnym, gdzie produkuje się szkło grzewcze, które zapewnia komfort termiczny w nowoczesnych budynkach m.in. na dworcach kolejowych w Doniecku i Helsinkach. Dzieci oglądały także film o powstawaniu szkła, i badały różne próbki szkła. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się również jak wygląda odpowiednie ubranie ochronne, które zademonstrowała nam mama bohatera przyszła (buty, kask, okulary). Kolejni goście przybyli do nas całą rodziną. Tata Antosia P. opowiedział nam na czym polega praca sędziego – ubrał  sie w strój urzędowy i opisywał jego elementy. Mama bohatera opowiedziała nam czym zajmuje się archiwistka, zaś brat Jacek wprowadził nas w świat podróży, które są pasją całej rodziny. Dzieci oglądały także zdjęcia i magnesy z różnych stron Polski, które z każdej podróży przywozi nasz bohater ( były pamiątki z  Gdańska, Wieliczki, Puszczy Białowieskiej, a także Krakowa) .Ostatnim bohaterem w miesiącu lutym był Mateusz P. O rodzinie bohatera a także o swojej pracy opowiadał nam tata Mateusza, który pracuje w firmie zajmującej się ochroną różnych urządzeń np. komputerów, robotów. Dzięki spotkaniu dzieci poznały budowę i zastosowanie skanera. Brały także  udział z zabawie polegającej na stworzeniu linii produkcyjnej, którą musiały w odpowiedni sposób zabezpieczyć.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za poświęcony czas.

Czytaj dalej

Tydzień Polskich Bajek w grupie VI

DSC_8581

W miesiącu lutym grupa VI brała udział  w Ogólnopolskim projekcie dla przedszkolaków ,,Tydzień bajek polskich”, podczas którego dzieci poznawały kultowe postacie – Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Reksia , Koziołka Matołka i wielu innych. Na zajęciach nie tylko czytaliśmy stare polskie bajki ale także oglądaliśmy na naszej tablicy zapomniane już dobranocki.
Tydzień Bajek  pozwolił nam przenieść się w dawne czasy naszych rodziców  i przypomnieć sobie wszystkie bajkowe postacie z tamtych lat .Był dla nasz również inspiracją do stworzenia kliku prac plastycznych oraz napisania własnej bajki.

Czytaj dalej