Kategorie Grupa 6

Foodtruck Pani Wandy w grupie 6

Makieta_Scenariusze_3004_01-01

Tradycyjne zajęcia w minionym tygodniu zostały wzbogacone o scenariusze programu ” Żółty talerz” kulczykfoundation. Przy okazji zajęć obowiązkowych pt: ” Jesień w ogrodzie i sadzie”oraz  rozmowach o  dobroczynnym znaczeniu warzyw i owoców dla zdrowia człowieka udało się zrealizować scenariusz dodatkowy-„Zdrowy food truck Pani Wandy „-pakiet  edukacyjny z zakresu piramidy żywienia.”

Czytaj dalej

„ShowPedagogika”

Innowacja pedagogiczna „ShowPedagogika”– Dyscyplina bez nakazów” to nowatorskie metody Agnieszki Chartanowicz (pedagoga terapeuty, oligofrenopedagoga, nauczyciela muzyki i instruktora tańca nowoczesnego) realizowana w formie projektu.

Czytaj dalej

Bohater tygodnia w grupie 6.

IMG_20191004_155948

BOHATER TYGODNIA – OLA

W tym tygodniu naszym bohaterem była Ola. Z tej okazji 4 października odwiedziła naszą grupę Mama Oli, która opowiadała nam o tym, jaka jest Ola.

Czytaj dalej

„Barierołamacz” w grupie 6.

IMG_20190930_111340

Gość w grupie 6.

W poniedziałek 30.09.2019r. naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość. Sportowiec, społecznik, działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, jednym słowem –Barierołamacz- Pan Artur Świercz.

W ramach tematu„ Jesteś moim przyjacielem – wszyscy jesteśmy z jednej bajki ” zaprosiliśmy wyjątkową osobę, dzięki której dowiedzieliśmy się, że mimo różnic wszyscy jesteśmy tacy sami. Choć czasem mamy ograniczenia to nie znaczy, że nie ma możliwości na realizację swoich marzeń.  Zawsze jest sposób! trzeba go tylko odnaleźć. Wprowadzeniem do wizyty były zajęcia na temat niesprawności i integracji osób niepełnosprawnych. Obejrzeliśmy animację stworzoną przez dzieci „ Załoga naprzód” fundacji IMPULS oraz „Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki” kampanii przeciw wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Celem było budzenie w przedszkolakach empatii i spojrzenie na świat z innej perspektywy.

Czytaj dalej

Czego się uczymy w gr. 6 ?

Tego się uczymy w tym miesiącu :

Październik

Czytaj dalej

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze gr. 6

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze,

Październik 2019

Czytaj dalej